Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 lutego 2021

Po miesiącu wraca „Święta Wojna”!

Niespełna miesiąc minął od ostatniego szlagierowego meczu na linii Lubin-Lublin i znów przyjdzie nam emocjonować się tym wielkim wydarzeniem ligowej rywalizacji. Dziś w hali Globus w Lublinie zmierzymy się z tamtejszą Perłą w starciu określanym mianem „Świętej Wojny”.

Obie drużyny spotkały się ostatnio dokładnie 3 stycznia. W hali RCS w Lubinie Miedziowe nie dały żadnych szans rywalkom i wygrały bardzo pewnie 29:17. Był to początek marszu Zagłębia w górę tabeli, a cztery kolejne ligowe zwycięstwa podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej sprawiły, iż lubinianki zadomowiły się na pierwszym miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Zagłębie ma trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli KPR-em Kobierzyce i siedem nad swoim dzisiejszym rywalem – Perłą Lublin. 

Zespół z Lubelszczyzny początku roku, w przeciwieństwie do Zagłębia, nie może zaliczyć do udanych. Perła przegrała we wspomnianym spotkaniu w hali RCS, a następnie uległa u siebie drużynie z Kobierzyc, co sprawiło, że w pewnym momencie lublinianki spadły z ligowego podium na rzecz Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

W drugiej połowie stycznia podopiecznie Kima Rasmussena zaczęły w końcu punktować, zwyciężając trzy ligowe spotkania – ze startem Elbląg, Młynami Stoisław Koszalin oraz Ruchem Chorzów. W międzyczasie Perła rywalizowała w Lidze Europy, gdzie zanotowała remis z Kastamonu, wygraną z rosyjską Ładą Togliatti oraz porażkę z francuskim Nantes. Te wyniki sprawiają, iż lublinianki są wiceliderkami w swojej grupie.

Początek meczu Perły Lublin z Zagłębiem Lubin o godzinie 17:00. Mecz transmitowany będzie na antenie i w aplikacji mobilnej TVP Sport, a także na stronie sport.tvp.pl

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: