Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 1 kwietnia 2016

Play-out: Liczy się każdy punkt, stawką utrzymanie

2016.03.02 Szczecin Hala Sportowa  Pilka reczna Pgnig superliga kobiet sezon 2015/2016  Pogon Baltica Szczecin- KPR Jelenia Gora N/z Oreszczuk Aleksandra Foto Szymon Gorski / PressFocus 2016.03.02 Szczecin Hala Sportowa  Handball Pgnig superleague women season 2015/2016 Pogon Baltica Szczecin- KPR Jelenia Gora Oreszczuk Aleksandra Credit: Szymon Gorski / PressFocus

Sobotnie popołudnie upłynie pod hasłem walki o utrzymanie w PGNiG Superlidze kobiet. W Jeleniej Górze dojdzie do pojedynku dwóch ostatnich zespołów tabeli, natomiast w Nowym Sączu zmierzą się zespoły, które są najbliżej pozostania w lidze.

23. kolejka, faza play-out / 02.04.2015 / godz. 17:00
logo KPR

KPR
JELENIA GÓRA

vs

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

logo UKS PCM Kościerzyna

Na Dolnym Śląsku naprzeciw siebie staną zespoły, które przez całą fazę zasadniczą sezonu zebrały najmniej punktów. KPR Jelenia Góra, który w sobotę pełnić będzie rolę gospodarza, ma na swoim koncie tylko cztery punkty. O dwa oczka więcej wywalczył UKS PCM Kościerzyna. Obie drużyny są głównymi kandydatami do opuszczenia PGNiG Superligi i patrząc na stratę, jaką mają do kolejnego w tabeli zespołu, ich pożegnanie z najwyższą klasą rozgrywkową wydaje się bardzo prawdopodobne.

Mimo to w sobotę dojdzie do walki o zwycięstwo, które pozwoli zachować jakiekolwiek szanse na poprawę sytuacji. Nikt nie traci nadziei na dobre zakończenie sezonu i powody do radości, bowiem przed zawodniczkami obu zespołów możliwość postawienia pierwszego kroku w marszu po utrzymanie. Do tej pory w spotkaniach pomiędzy Jelenią Górą a Kościerzyną górą były gospodynie. Czy podobnie będzie i tym razem?

23. kolejka, faza play-out / 02.04.2015 / godz. 17:00
logo Olimpia

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

vs

KPR RUCH
CHORZÓW

logo Ruch

Góralki z Nowego Sącza, które były bardzo blisko awansu do fazy play-off rozpoczną swoje zmagania w walce o utrzymanie od najbardziej wymagającego rywala, Ruchu Chorzów. Obie drużyny rywalizować będą o to, by uniknąć gry w barażach. Bliżej tego osiągnięcia jest Olimpia-Beskid, która ma trzy punkty przewagi nad chorzowiankami. W przypadku zwycięstwa podopieczne Lucyny Zygmunt znacznie przybliżą się do przedłużenia swojej przygody z PGNiG Superligą.

Ruch nie zamierza jednak odpuszczać i do Nowego Sącza przyjedzie z nadziejami na cenne punkty. Zespół ze Śląska zanotował dobry koniec fazy zasadniczej, dzięki czemu przybliżył się do dziewiątej pozycji. Teraz „Niebieskim” pozostaje postawić kolejne kroki w walce o najwyższą klasę rozgrywkową, by pokrzyżować plany Olimpii-Beskid. Gospodynie zapowiadają bowiem, że chcą wygrać wszystkie sześć spotkań fazy play-out.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: