Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
0
5
M
1
2
S
3
0
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 3 kwietnia 2016

Play-off: Czas na hit ćwierćfinałów

2016.03.30 Lubin Pilka reczna PGNiG Puchar Polski Cwiercfinal 1/4 sezon 2015/2016 Metraco Zaglebie Lubin - AZS Laczpol AWFiS Gdansk N/Z Bozena Karkut (trener, head coach)  Karolina Semeniuk Olchawa Foto Pawel Andrachiewicz / Pressfocus  2016.03.30 Lubin Handball Women PGNiG Polish Cup 1/4 Final season 2015/2016 Metraco Zaglebie Lubin - AZS Laczpol AWFiS Gdansk Bozena Karkut (trener, head coach)  Karolina Semeniuk Olchawa Photo Pawel Andrachiewicz / Pressfocus

W poniedziałek rozegrane zostanie najciekawiej zapowiadające się spotkanie ćwierćfinałów PGNiG Superligi. Wicemistrzynie polski podejmą na własnym parkiecie Metraco Zagłębie Lubin.

Ćwierćfinał, faza play-off / 04.04.2015 / godz. 18:00
logo Vistal

VISTAL
GDYNIA

vs

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

logo Zagłębie

W Gdyni naprzeciw siebie staną zespoły, które na koniec sezonu pragną cieszyć się ze zdobytego medalu. Los sprawił, że w najbliższych dniach jedna z drużyn straci szansę na końcowy sukces i pozostanie jej walka o dalsze lokaty. Wicemistrzynie Polski gościć będą Zagłębie Lubin, które po fazie zasadniczej znajdowało się na czwartej pozycji, czyli oczko wyżej niż Vistal.

Ostatnie spotkania były dla obu zespołów udane. Bez problemu wywalczyły one awans do turnieju finałowego PGNiG Pucharu Polski i pozostają w rywalizacji o to trofeum. Również ligowe rozgrywki przyniosły kibicom gdynianek i lubinianek powody do radości, choć Zagłębie zaliczyło małą wpadkę z Olimpią-Beskid.

W poniedziałek jedna z drużyn postawi pierwszy krok w stronę półfinału. Historia rywalizacji Vistalu z Zagłębiem jest dość urozmaicona. W ostatnich dwóch sezonach dochodziło bowiem do naprzemiennych zwycięstw, gdzie za każdym razem górą były gospodynie. Pod koniec lutego lepsze okazało się Zagłębie, więc podopieczne Bożeny Karkut chciałyby przełamać tę zależność i wywieźć z Gdyni korzystny rezultat.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: