-:-

Dodano: 23 marca 2022

Piotrcovia znów lepsza od Młynów Stoisław

Mimo problemów kadrowych z jakimi boryka się od dłuższego czasu drużyna z Koszalina przyjezdne zawiesiły Piotrcovii bardzo wysoko poprzeczkę. Zaczęły od prowadzenia 2:0 (Żaneta LipokHanna Rycharska), a przez całą pierwszą połowę dotrzymywały kroku piotrkowiankom. Pierwsze skrzypce, podobnie jak w ostatnim meczu tych drużyn w Koszalinie, grała skuteczna Lipok. Gdyby w 26. minucie wykorzystała rzut karny to po trzydziestu minutach byłby remis. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Piotrcovii 14:13.

Sił wystarczyło koszaliniankom jeszcze na pierwszy kwadrans drugiej połowy. Później Piotrcovia odskoczyła na bezpieczną przewagę 3-4 bramek, którą w końcówce jeszcze powiększyła. Skutecznością popisywała się młoda piotrkowska rozgrywająca Karolina Jureńczyk, która ostatecznie zapisała na swoje konto siedem trafień. Drużyna Waldemara Szafulskiego nie była już w stanie w ostatnich minutach nawiązać walki, a piotrkowianki wygrały z Młynami Stoisław Koszalin trzeci mecz w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

My walczymy w każdym meczu o trzy punkty i tak będzie już do końca sezonu. Przed nami jeszcze dziewięć ligowych pojedynków oraz Puchar Polski. Chcielibyśmy te wszystkie mecze wygrać, ale będzie to niezwykle trudne zadanie. Jedziemy teraz do Kobierzyc, a później we własnej hali, na koniec pracowitego marca podejmiemy mistrzynie Polski z Lubina. To będą bardzo dwa ciężkie mecze, ale ja wierzę w swój zespół – mówił trener Piotrcovii Krzysztof Przybylski.

Piotrcovia – Młyny Stoisław Koszalin 32:25 (14:13)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Drażyk 4, Klonowska 1, Stanisławczyk 1, Yashchuk 1, Królikowska 3, Jureńczyk 7, Oreszczuk 4, Waga 3/1, Trbović 3, Trawczyńska 2, Fesdorf 1, Grobelna 2