-:-

Dodano: 3 grudnia 2022

Piotrcovia za silna

Mimo przez dłuższy czas wyrównanej rywalizacji Młynom Stoisław Koszalin nie udało się pokonać zespołu MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Koszalinianki w meczu 8. serii PGNiG Superligi przegrały w swojej hali 30:36.

– Myślę, że brakowało nam dziś skuteczności. Pozwoliłyśmy bramkarce poodbijać takie piłki, które mogłyśmy dobić. Gdyby tak się stało, wynik wyglądałby zupełnie inaczej – stwierdziła Emilia Kowalik, reprezentująca barwy zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Chociaż faworytkami spotkania były piotrkowianki, na początku nie było widać dystansu, który dzieli drużyny w ligowej tabeli. Siódmym w klasyfikacji gospodyniom zależało bowiem, na tym, by zmyć plamę na honorze po ostatnim, niezbyt udanym występie w Elblągu i, co ważniejsze, zacząć na poważnie walczyć o miejsce w pierwszej szóstce. Czwartej w tabeli drużynie gości z początku zdarzały się błędy, a koszaliniankom brakowało nieco skuteczności. Do piątej minuty na tablicy widniał remis 1:1. Przyjezdne momentalnie „odskoczyły” na 3:1 (6. min), a chwilę później prowadziły już trzema bramkami (8. min – 6:3). Młyny Stoisław dotrzymywały tempa rywalkom, ale miały spory problem z odrabianiem strat. Szwankowała też nieco obrona, co z powodzeniem wykorzystywały podopieczne trenera Krzysztofa Przybylskiego. Ostatecznie, miejscowe „dogoniły” Piotrcovię w 20. minucie, a chwilę później prowadziły 14:13 (22. min). Do przerwy zespoły toczyły wyrównaną rywalizację. Drużyny schodziły do szatni przy rezultacie 18:17 na korzyść piotrkowianek.

Początek drugiej połowy zdominowały przyjezdne. W 34. minucie powróciły do pewniejszego prowadzenia (21:18) ale koszalinianki nie dawały za wygraną i stale próbowały odrabiać zaległości. Udało im się to 40. minucie. Na tablicy znów widniał remis. Tym razem 23:23. Najwyraźniej postawa miejscowych działała na rywalki jak płachta na byka. Za każdym razem, gdy podopieczne Jarosława Knopika je doganiały, te mobilizowały się, by ponownie „odskoczyć”. Pod koniec rywalizacji to one zdominowały grę. Piotrkowianki prowadziły najwyżej w 58. minucie (36:29).

– Lubimy grać szybko i wydaje mi się, że dużo nam to dało, bo te szybkie akcje kończyły się po prostu bramkami. To pozwoliło nam zapewnić sobie prowadzenie, a drużyna z Koszalina nie potrafiła już odrobić tych strat. Dzisiejsze zwycięstwo to zasługa całego zespołu, bo gdyby nie interwencje naszej bramkarki, dobre akcje dziewczyn w obronie i fajne podania to bym nie rzuciła tylu bramek – mówiła po spotkaniu Magdalena Drażyk, zawodniczka Piotrcovii i MVP spotkania.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Aleksandra Nowicka, Katarzyna Zimny, Natalia Filończuk – Karina Bayrak 2, Gabriela Urbaniak 4, Anna Mączka 1, Aleksandra Zaleśny 3, Barbara Choromańska 4, Emilia Kowalik 5, Hanna Rycharska 5, Nicola Żmijewska 1, Kristina Kubisova 5.

Skład i bramki MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Daria Opelt, Oliwia Suliga – Magdalena Drażyk 9, Sylwia Radushko 6, Żaneta Senderkiewicz 3, Aleksandra Oreszczuk 1, Daria Grobelna 4, Lucyna Sobecka 5, Oliwia Szczepanek, Tatjana Trbovic 1, Justyna Świerczek 7, Karolina Jureńczyk, Tauani Martins Schneider.

Partnerem strategicznym drużyny Młyny Stoisław Koszalin jest Gmina Miasto Koszalin. Dzięki rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej, w PGNiG Superlidze Kobiet, zespół poprzez sport promuje Gminę Miasto Koszalin na arenie ogólnopolskiej.