Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
2
1
M
3
7
S
4
9
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 listopada 2021

Piotrcovia wygrała na wyjeździe z KPR-em, Zagłębie lepsze od Eurobudu JKS

Ruszyła 2. runda PGNiG Superligi Kobiet. 8. seria przyniosła ciekawe wyniki – Piotrcovia wygrała na wyjeździe z KPR-em Gminy Kobierzyce. Z kompletu punktów cieszyły się też zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin, MKS FunFloor Perły Lublin i Zagłębia Lubin.

Piotrcovia awansuje na 3. miejsce w tabeli

Zawodniczki Piotrcovii pokonały na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce i awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Gospodynie po pierwszej połowie prowadziły, ale w drugiej zagrały słabiej i ostatecznie musiały pogodzić się ze stratą punktów – Zabrakło wszystkiego po trochu, zrobiliśmy kilka niepotrzebnych, za szybkich akcji w ataku pozycyjnym, popełniłyśmy też kilka błędów w obronie. Rywalki poczuły, że mogą wygrać, poczuły wiatr w żaglach – analizowała przyczyny porażki trenerka KPR-u, Edyta Majdzińska. Dla gospodyń to była czwarta porażka z rzędu. 

– Początek mieliśmy słaby, brakowało skuteczności. Nie rzuciliśmy dwóch karnych w pierwszej połowie, w drugiej Gosia Trawczyńska dobrze weszła mecz, bardzo dobrze w bramce funkcjonowała Daria Opelt, świetnie działała obrona. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo – powiedział Krzysztof Przybylski, trener Piotrcovii.

Zwycięstwa liderek

Swoje mecze wygrały dwa pierwsze zespoły w tabeli. MKS Zagłębie zdobyło komplet punk-tów na trudnym terenie w Jarosławiu. W zespole gospodyń dziewięć bramek rzuciła Magda Balsam, a jedenaście trafień dla „Miedziowych” zanotowała Kinga Jakubowska. – Koniec pierwszej połowy to był sygnał dla mnie, że mecz się układa po naszej myśli. Zaczęłyśmy realizować to, co sobie założyłyśmy, jeżeli chodzi o poczynania w obronie. Dobrze wyglądałyśmy w defensywie, tak samo w ataku pozycyjnym – cieszyła się trenera Zagłębia, Bożena Karkut. – Zagrałyśmy za słabo w obronie, niby ćwiczyłyśmy to na treningu, ale w meczu nam nie wychodziło – przyznała zawodniczka gospodyń, Lesia Smolinh. 

Wygrały też zawodniczki MKS-u FunFloor Perły, które okazały się lepsze od ostatniej w tabeli Suzuki Korony Handball. Obie drużyny zagrały bardzo ofensywnie i padły aż 72 bramki. – Cieszy wygrana, ale możemy mieć do siebie trochę pretensji. Straciłyśmy za dużo bramek, musimy skupić się na obronie – nie kryła skrzydłowa lublinianek, Katarzyna Portasińska, która z sześcioma trafieniami była najskuteczniejsza w swoim zespole. Najwięcej bramek w całym meczu rzuciła Magda Więckowska z Suzuki Korony Handball (dziewięć). Siedem trafień zanotowała rozgrywająca kieleckiego zespołu Alicja Pękala. – Wynik jest taki, a nie inny. Walczyłyśmy do końca i zmniejszyłyśmy straty, bo w pewnym momencie było nawet trzynastoma, czternastoma dla przeciwniczek. Przyjechałyśmy w osłabionym składzie, większość z nas grała po sześćdziesiąt minut. Zabrakło trochę zdrowia – przyznała.

Cenne zwycięstwo Młynów Stoisław Koszalin

Ważną wygraną nad EKS-em Start Elbląg zanotowały szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin. Po tym spotkaniu koszalinianki mają osiem punktów, czyli tyle samo co zawodniczki z Elbląga. Przez większość pierwszej połowy prowadziły przyjezdne, ale później przewagę miały już gospodynie. – To już chyba trzeci mecz, gdy słabo zaczynamy, ta skuteczność znów szwankuje, gramy wolno na chodzonego. Jak tylko przyśpieszymy od razu są bramki – powiedział trener Młynów Stoisław, Waldemar Szymański. 

– Założenie było takie, że mamy zagrać dobre sześćdziesiąt minut, ale znów trafił nam się przestój. Z pokaźnego prowadzenia schodzimy do szatni z minus jeden. Powtarzam dziewczynom, że musimy zagrać dobry mecz, na pełnej koncentracji przez pełnych sześćdziesiąt minut – wyjaśnił trener EKS-u Start, Marcin Pilch.

Wyniki 8. serii PGNiG Superligi Kobiet 

Eurobud JKS Jarosław – MKS Zagłębie Lubin 23:31 (14:20) 

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:26 (12:9) 

Młyny Stoisław Koszalin – EKS Start Elbląg 26:23 (12:11) 

MKS FunFloor Perła Lublin – Suzuki Korona Handball Kielce 40:32 (19:13) 

Oglądaj mecze PGNiG Superligi Kobiet w TVP Sport i Emocje.TV 

Hitowe starcia w PGNiG Superlidze Kobiet transmitowane są na antenie TVP Sport, www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz aplikacji TVP Sport na smart TV, a także na platformie hybrydowej. Harmonogram transmisji tutaj

Pozostałe spotkania zobaczyć można na platformie Emocje.TV, oferującej dostęp internetowy do ponad 200 transmisji PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet w sezonie. Spotkania można obejrzeć w aplikacji mobilnej Emocje.TV oraz na smart TV. Mecze można odtwarzać na komputerach, smartfonach, tabletach, a także smart TV.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: