-:-

Dodano: 19 maja 2021

Piotrcovia skończy na czwartym miejscu

Na trzy mecze przed końcem sezonu wiadomo już, że piłkarki ręczne Piotrcovii zajmą czwarte miejsce w końcowej tabeli sezonu 2020/2021 w żeńskiej PGNiG Superlidze. W zaległym pojedynku piotrkowski zespół pokonał w Hali Relax Młyny Stoisław Koszalin 26:25 (12:11). Niewiele jednak brakowało, aby stracił całą wywalczoną w drugiej połowie przewagę.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół gości, który w 2. minucie prowadził 2:0 (trafienia Gabrieli Haric i Hanny Rycharskiej). Piotrcovia szybko jednak wyrównała (Romana Roszak i Małgorzata Trawczyńska z rzutu karnego) i w sumie to przez całą pierwszą połowę wynik oscylował koło remisu. Po pierwszej części gry Piotrcovia wygrywała najmniejszą możliwą różnicą – 12:11.

Bardzo podobny przebieg miał pierwszy kwadrans drugiej odsłony, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi większej niż 2-3 bramki. Inicjatywa należała do Piotrcovii, ale drużyna Waldemara Szafulskiego dotrzymywała gospodyniom kroku. Zdecydowanie najciekawsze były ostatnie minuty pojedynku. Najpierw Piotrcovia rzuciła pięć bramek z rzędu i od stanu 21:20 doprowadziła do wyniku 26:20 na 5 minut przed końcem meczu. Przyjezdne jednak rzuciły się do odrabiania strat i niemalże dogoniły zespół Krzysztofa Przybylskiego. Cztery bramki rzuciła Lesia Smolinh, a jedną Emilia Kowalik. Mało tego – na 15 sekund przed końcem koszalinianki miały jeszcze piłkę. Nie doprowadziły jednak do remisu.

Nie można tak zagrać końcówki, jak my to zrobiliśmy. Nie wiadomo gdzie się spieszyliśmy oddając rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Zwycięzców się nie sądzi, ale po raz drugi po wygranym meczu 1 bramką nie mogę być do końca zadowolony z postawy drużyny – skomentował spotkanie piotrkowski szkoleniowiec.

Piotrcovia – Młyny Stoisław Koszalin 26:25 (12:11)