-:-

Dodano: 18 września 2019

Piotrcovia pokonana. Pewna wygrana Miedziowych

Trzecia seria PGNiG Superligi Kobiet dla Metraco Zagłębia Lubin upłynęła pod znakiem pierwszego domowego meczu w nowym sezonie. Lubinianki podejmowały niewygodnego rywala, Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Miedziowe z roli faworyta wywiązały się bardzo dobrze, wygrywając z rywalem 31:18 (15:10).

Pierwszą bramkę zdobyły przyjezdne i kiedy lubinianki szybko wyszły na 2:1 wydawało się, że pójdą za ciosem. Na to przez długi czas nie pozwalała jednak Piotrcovia, która „trzymała” wynik w okolicach remisu, głównie za sprawą skutecznych rzutów Victorii Macedo. Podopieczne Bożeny Karkut zaczęły budować swoją przewagę w ostatnich dziesięciu minutach drugiej połowy, kiedy zdobyły kilka bramek z rzędu. Zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin poprawiły obronę i skuteczność w ataku, co przyniosło efekt. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy na tablicy wyników było 14:10. W ostatnich fragmentach tej części spotkania padła jeszcze tylko jedna bramka, zdobyły ją lubinianki i do przerwy wynik wynosił 15:10.

Piotrcovia strzelecki impas przełamała cztery minuty po zmianie stron, jednak inicjatywę wciąż posiadały lubinianki. Szczypiornistki Metraco Zagłębia rozpędzały się z biegiem czasu i z minuty na minutę ich przewaga byłą coraz wyższa. Po dziesięciu minutach gry w drugiej połowie Miedziowe wygrywały już 19:12 i nie zamierzały na tym poprzestawać. Druga połowa to prawdziwy popis Metraco Zagłębia, które kwadrans przed końcem wyszło na 10-bramkowe prowadzenie. Nie tylko skuteczność była dziś bronią lubinianek. Twarda obrona sprawiła, że rywalki w drugiej części spotkania bramki zdobywały niezwykle rzadko. Ozdobą spotkania były kolejne widowiskowe akcje Miedziowych, w tym wrzutki zakończone bramkami. Mecz zakończył się wynikiem 31:18 na korzyść gospodyń.