-:-

Dodano: 7 marca 2020

Piotrcovia po raz trzeci lepsza od EUROBUD-u JKS Jarosław

Lepszego prezentu na Dzień Kobiet zawodniczki Piotrcovii nie mogły sobie zrobić. Zespół Krzysztofa Przybylskiego po raz trzeci w tym sezonie okazał się lepsza od EUROBUD-u JKS Jarosław. Piotrcovia wygrała 26:24 (12:11) i powiększyła przewagę nad Ruchem Chorzów. Spotkanie mogło się podobać publiczności, do ostatniej minuty trzymało w napięciu.

Zaczęło się najgorzej jak mogło. Przyjezdne prowadziły bowiem 4:0. Piotrcovia jednak nie spuściła głów i zaczęła walczyć o zniwelowanie początkowej przewagi gości. Już po kilku minutach był remis, a do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie odskoczyła już na przewagę większą niż dwie bramki.

Podobny przebieg miała druga część spotkania. Dopiero w końcówce piotrkowianki, niesione gorącym dopingiem publiczności, odskoczyły od przyjezdnych na trzy trafienia (24:21). Zespół z Jarosławia do końca nie dawał jednak za wygraną. Najważniejszą bramkę rzuciła na 12 sekund przed końcem Aleksandra Oreszczuk, która wykorzystała wysokie wyjście do defensywy zawodniczek gości.

Nie liczymy punktów, nie myślimy o tym, ile mamy przewagi. Cieszymy się z tego, że nasza kadra jest już prawie optymalna. Niedługo dojdą do nas jeszcze Vlada Belmas i Żaneta Senderkiewicz. W pełnym składzie jesteśmy w stanie powalczyć z każdym – powiedział po spotkaniu Krzysztof Przybylski.