Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 29 lipca 2021

Piotr Należyty nowym prezesem Superligi

Z dniem 29 lipca Piotr Należyty został powołany na stanowisko prezesa zarządu Superligi sp. z.o.o. – podmiotu zarządzającego najwyższą klasą rozgrywkową piłki ręcznej w Polsce – PGNiG Superligą i PGNiG Superligą Kobiet.

Piotr Należyty nowym prezesem Superligi

„Bardzo dziękuję za zaufanie całemu środowisku, udziałowcom Spółki, Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce oraz Sponsorowi Tytularnemu. To dla mnie ogromny zaszczyt, by  móc kontynuować drogę, którą wspólnie z Markiem Janickim obraliśmy 2,5 roku temu. W tym czasie ligowa piłka ręczna mężczyzn i kobiet przeszła ogromną przemianę. Wskaźniki oglądalności meczów wzrosły prawie dziesięciokrotnie, a szereg wdrożonych rozwiązań cyfrowych zwiększył dodatkowo zainteresowanie rozgrywkami o kilkadziesiąt procent. Podpisaliśmy również nowe umowy sponsorskie i sprzedaliśmy prawa licencyjne za granicę.

Mam pełną świadomość, że pełnienie funkcji, którą mi powierzono to przede wszystkim wyzwanie i odpowiedzialność.  Jestem jednak głęboko przekonany, że wspólnie z zespołem Superligi; klubami; ZPRP oraz przy wsparciu sponsorów i partnera telewizyjnego, uda nam się zrealizować ambitne plany, które mamy na najbliższe lata.” – powiedział Piotr Należyty. 

Nowy prezes od 1 stycznia 2019 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Superligi sp. z.o.o. Do jego zadań należał m.in. bezpośredni nadzór nad pionami marketingu, komunikacji i sprzedaży. Od 29 lipca do jego obowiązków będzie należało również samodzielne prowadzenie wszystkich spraw związanych z funkcjonowaniem Spółki. 

Piotr Należyty pełnił wcześniej funkcję dyrektora ds. marketingu i PR w Runmageddonie. W latach 2012 – 2016 był związany z klubem siatkarskim Trefl Gdańsk S.A., gdzie jako prezes zarządu odpowiadał za przebudowę organizacji i wytyczenie nowej strategii rozwoju spółki. W swojej karierze zawodowej związany był także z klubami piłkarskiej Ekstraklasy – Wisłą Kraków i Piastem Gliwice, gdzie obejmował kierownicze stanowiska w działach marketingu i komunikacji. 

Jest absolwentem zarządzania i podyplomowych studiów marketingu sportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz marketingu na Uczelni Łazarskiego. Pracuje również jako wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. 

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: