Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 lipca 2020

Pierwszy trening Mistrzyń! Na początek testy biegowe

Od tzw. yo-yo testu zawodniczki MKS Perły Lublin rozpoczęły okres przygotowawczy przed startem nowego sezonu. Po zakończeniu pierwszego treningu był czas na chwilę odpoczynku i zjedzenie wspólnego lunchu. 

Pierwszy trening MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet

Dla biało-zielonych był to pierwszy wspólny trening od marca, kiedy to pandemia koronawirusa przerwała rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet. Udział we wtorkowych zajęciach wzięły wszystkie szczypiornistki, będące w kadrze MKS na kolejny sezon – także nowe nabytki klubu. 

– Minęło tyle czasu, że zdążyłyśmy nawet za sobą zatęsknić – śmiała się kapitan naszej drużyny, Weronika Gawlik. I dodawała: – Mówiąc jednak zupełnie szczerze, osobiście nie mogłam się już doczekać pierwszego treningu.

Okres przygotowawczy rozpoczął tzw. yo-yo test. Co to znaczy? – To test biegowy na odcinkach 20-metrowych z dodatkowym zapasem pięciu metrów na odpoczynek. Zawodniczki na komendę głosową musiały dobiec do wyznaczonego punktu i wrócić do punktu 20 metrów. Test jest tym trudniejszy, że przechodzi się na kolejne poziomy, na których trzeba zwiększać prędkość biegu. Wyniki pozwalają nam ocenić, na jakim poziomie biegowym i wydolnościowym jest dana zawodniczka  – opisuje trener przygotowania fizycznego MKS, Mateusz Nowicki. 

– Testy to coś, co zawodniczki i zawodnicy lubią najmniej, ale nie ma innego wyjścia. Musimy sprawdzić naszą formę fizyczną, by później móc odpowiednio dobrać treningi. Nie był to łatwy test, więc cieszymy się, że jest już za nami i że już niebawem będziemy mogły pracować z piłkami, bo to właśnie tego najbardziej nam brakowało – zaznaczała Weronika Gawlik.

Pierwszy, typowo handballowy, trening zespół odbędzie jeszcze we wtorek, w godzinach wieczornych. Pomiędzy zajęciami cała drużyna spotkała się natomiast na wspólnym lunchu. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: