-:-

Dodano: 20 października 2019

Pierwsze punkty Koszalina

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020 mają na koncie szczypiornistki zespołu Piłka Ręczna Koszalin. Pokonały na swoim parkiecie drużynę MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:23.

Na początku spotkania obu zespołom trudno było przedrzeć się przez obronę rywalek. Nie obyło się też bez kilku prostych błędów zarówno w drużynie gospodyń meczu jak i gości. Sytuację ratowała skuteczność Anny Mączki w rzutach karnych. Przez pierwszych siedem minut zdobyła dla koszalińskiej ekipy trzy bramki z linii siódmego metra, dzięki czemu „biało – zielone” prowadziły 4:2. Koszaliniankom udało się jeszcze zwiększyć prowadzenie, jednak w 16. minucie kibice w koszalińskiej hali widowisko – sportowej wstrzymali oddech, kiedy sędzia zawodów posłał na ławkę Iullię Andriichuk oraz Adriannę Nowicką, by tam odbyły karę dwóch minut. Dla Piotrcovii pojawiła się szansa na odrobienie strat, jednak zespół gości nie potrafił jej wykorzystać. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:11 na korzyść koszalinianek.

Po zmianie stron boiska zespoły nadal toczyły zaciętą walkę, przy czym gospodynie spotkania długo utrzymywały przewagę dwóch, trzech bramek. W 37. minucie rywalki zaczęły odbudowywać straty, dzięki czemu chwilę później na tablicy widniał wynik 18:17. Kolejne akcje przyniosły wiele emocji, bowiem koszalinianki wiedziały, że zwycięstwo stanęło pod znakiem zapytania. Z kolei piotrkowianki nadal miały szansę triumfować w tym meczu. Na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania zespoły remisowały 21:21. Na domiar złego dla „biało – zielonych” szansy na bramkę z rzutu karnego nie wykorzystała, skuteczna dotychczas Anna Mączka. Nie najlepiej działo się także w drużynie gości. Najpierw, w 51. minucie czerwoną kartkę „zarobiła” Danielle Joia, a chwilę później Vitoria Macedo za brutalny faul na Gabrieli Urbaniak. Mimo chwilowych problemów szczypiornistki Piotrcovii walczyły, jednak nie na tyle skutecznie, by pokonać koszalinianki. Gospodynie pod koniec spotkania zdobyły jeszcze sześć bramek z rzędu, czym przypieczętowały pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Tym razem na parkiecie zabrakło Gabrieli Haric, która od tego sezonu reprezentuje barwy drużyny Piłka Ręczna Koszalin. Powinna jednak wystąpić w środowym meczu z Ruchem Chorzów.
Kontuzji w 13. minucie doznała Vladislava Belmas. Na razie nie wiadomo czy będzie mogła zagrać w kolejnym spotkaniu.

Z pewnością nie był to jeden z naszych najlepszych meczów, ale nie da się wygrywać jeśli nie wykorzystujemy stuprocentowych sytuacji i gramy zbyt miękko w obronie. Później są konsekwencje takiej gry. Duża liczba kar, które dziś dostałyśmy była oczywiście sporym osłabieniem dla zespołu, więc to trochę podcięło nam skrzydła. Ponadto dwie czerwone kartki trochę nas podminowały i dalej było po prostu ciężko. Jeśli chodzi o pozytywy, to myślę, że fajnie zaprezentowała się dziś Lucyna Sobecka – stwierdziła Daria Opelt, bramkarka oraz kapitan MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

Zagrałyśmy przede wszystkim drużynowo i to zapunktowało. W poprzednich meczach zawsze czegoś brakowało, ale dzisiaj doprowadziłyśmy wszystko do końca i nareszcie udało nam się zwyciężyć – cieszyła się Aleksandra Sach, bramkarka koszalińskiej drużyny.

Najważniejszy jest wynik, czyli nasza dzisiejsza wygrana. Było dużo emocji i stresu, ale cieszymy się i mamy nadzieję, że właśnie rozpoczęła dla nas dobra passa – dodała Adrianna Nowicka, kapitan Piłka Ręczna Koszalin.