Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 listopada 2025

Pierwsza bitwa o Europę dla Miedziowych

Pierwsza bitwa o europejskie puchary padła łupem mistrzyń Polski. Szczypiornistki Bożeny Karkut wygrały premierowe starcie z PGE MKS El-Volt Lublin 24:29. Lublinianki, jeśli chcą awansować, będą musiały w rewanżu nadrobić pięciobramkową stratę. 

Spotkanie rozpoczęło trafienie Aleksandry Rosiak (1:0). Po raz drugi drogę do siatki ,,Miedzowych” znalazła Maria Prieto O’Mullony. Następne dwie akcje na gole zamieniły przyjezdne z Lubina (2:2). Gra w pierwszy dziesięciu minutach rywalizacji była niezwykle wyrównana. Pomimo to gospodynie prowadziły 7:4. Na czele listy strzelczyń w biało-zielonych barwach znajdowała się Aleksandra Rosiak, która zanotowała na początku meczu aż trzy trafienia. Należy pochwalić również świetną dyspozycję Sanji Radosavljević, która dopisała do konta lublinianek w tej fazie gry dwa trafienia.

Rozdrażnione Zagłębie szybko doprowadziło do wyrównania. W 14. minucie znakomitą interwencją w bramce lubelskiej ekipy popisała się Paulina Wdowiak, a chwilę później bramkę na 9:8 zdobyła Rosiak. Wynik szybko odwrócił się na korzyść podopiecznych Bożeny Karkut (9:10). W następne minutach grę prowadziły przyjezdne, jednak zawodniczki Pawła Tetelewskiego nie zamierzały szybko składać broni. Biało-zielone starały się nie stracić do przyjezdnych dystansu. Mistrzynie Polski poprawiły skuteczność. To przełożyło się na bezpieczne, trzypunktowe prowadzenie, które utrzymywało się do przerwy premierowej rywalizacji ekip o grę w europejskich pucharach (14:17).

Po zmianie stron mistrzynie kraju nadal kontrolowały sytuację na parkiecie. Położenie lublinianek dodatkowo utrudniły liczne wykluczenia z gry. Zawodniczki Pawła Tetelewskiego ze wszystkich sił starały się nadrobić straty. Miedziowe były jednak ciągle przynajmniej dwa kroki przed wicemistrzyniami Polski. W lubelskiej bramce dobrze spisywała się Paulina Wdowiak, której wkład w nadrabianie strat okazał się nieoceniony. Zawodniczki Bożeny Karkut grały jednak swoją piłkę ręczną. Gospodyniom ciągle brakowało skuteczności, aby zagrozić rywalkom z Zagłębia. 

,,Miedzowe” wygrały pierwszą odsłonę dwumeczu o Europę 29:24. Biało-zielone będą musiały nadrobić w rewanżu pięciobramkową stratę. To była ciężka przeprawa. Biało-zielone do końca próbowały nadrobić stratę do rywalek, ale Zagłębie okazało się za mocne.

PGE MKS EL-VOLT LUBLIN – KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 24:29

PGE MKS El-Volt: Wdowiak, Martins — Rosiak 7, Radosavljević 5, Szynkaruk 3, O’Mullony 2, Andruszak 2,  Przywara 2, Górna 1, M. Więckowska 1, Planeta 1. Kary: 10 min. Trener: Paweł Tetelewski

KGHM ZAGŁĘBIE: Maliczkiewicz, Zima – Jakubowska 8, Cavo 1, Fernandes 3, Janas 1, Weber 2, Kochaniak 4, Drabik 3, Grzyb 1, Fraga 4. Kary: 14 min. Trener: Bożena Karkut

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: