-:-

Dodano: 30 października 2021

Pewne zwycięstwo Miedziowych w Jarosławiu

Magda Balsam Eurobud JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

Dwie początkowe akcje meczu należały do gospodyń. Najpierw celnie do bramki trafiła Aleksandra Zimny, a po niej, wykorzystując błąd Miedziowych, na listę strzelczyń wpisała się Magda Balsam. Mistrzyniom Polski wystarczyło zaledwie kilkadziesiąt sekund aby zremisować, a następnie wyjść na prowadzenie. W 9. minucie czarno-niebieskie przegrywały 5:7, w związku z czym o przerwę poprosił szkoleniowiec Reidar Moistad.

Po wznowieniu gry, lubinianki popisały się efektowną wrzutką do Darii Zawistowskiej (5:8). Nieoceniona dla swojej drużyny okazała się w tym fragmencie meczu Monika Maliczkiewicz, która dwa razy z rzędu wybroniła rzuty jarosławskich skrzydłowych – Magdy Balsam i Joanny Gadziny.

Problemy JKS-u ze skutecznością w ataku przełożyły się spokojną grę zespołu gości i stopniowe zbudowanie przewagi – najpierw trzypunktowej, a w 20. minucie pięciopunktowej (8:13). Dobrze prezentowała się przede wszystkim Kinga Jakubowska, a wspomagały ją Daria Zawistowska i Karolina Kochaniak-Sala.

Bramki Magdy Balsam z rzutu karnego czy celne trafienia Katarzyny Kozimur i Valentiny Nestsiaruk nie wystarczyły do zatrzymania rozpędzonego Zagłębia. Drużyna gości zakończyła pierwszą połowę lepsza o sześć bramek (14:20).

Drugą część spotkania otworzyła Karolina Kochaniak-Sala (14:21). Celnym trafieniem odpowiedziała Magda Balsam. Nieprzerwanie dobra dyspozycja lubinianek skutkowała kolejną przerwą na prośbę Reidara Moistada (15:23). Po wznowieniu gry, choć Magda Balsam i Aleksandra Zimny punktowały, odpowiedzi Jakubowskiej, Górnej czy Matieli były na tyle szybkie i celne, że na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem drużyna Miedziowych prowadziła aż dziewięcioma bramkami.

Dominacja Zagłębia Lubin nie oznaczała jednak braku woli walki po stronie czarno-niebieskich. W indywidualnej akcji zaprezentowała się choćby Olivera Vukcevic, która w trakcie meczu zmieniła Joannę Gadzinę.

Wysoka przewaga przyjezdnych przekładała się na grę kombinacyjną i efektowne podania m.in. do Kingi Grzyb. W ostatnich minutach trzema celnymi rzutami popisała się Magda Balsam, która była zdecydowanie najlepiej dysponowaną dziś zawodniczką w drużynie gospodyń.

Spotkanie 8. serii zakończyło się wysokim zwycięstwem MKS-u Zagłębia Lubin 23:31. MVP meczu wybrano Kingę Jakubowską. Wyróżniono również Magdę Balsam.

Eurobud JKS Jarosław: Djurasinovic, Kukharchyk – Balsam 9, Zimny 5, Smolinh 4, Kozimur 3, Nestsiaruk 1, Vukcevic 1, Mrden, Guziewicz, Gadzina, Volovnyk, Dorsz, Strózik.

MKS Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż Jakubowska 12, Zawistowska 3, Drabik 2, Górna 5, Kochaniak-Sala 5, Matieli 3, Grzyb 1, Miłek, Galińska, Hartman, Milojević, Noga.