-:-

Dodano: 5 listopada 2021

Pewna wygrana mistrzyń Polski

Nie było niespodzianki w spotkaniu 9. Serii żeńskiej PGNiG Superligi szczypiornistek. Piotrcovia nie nawiązała walki z mistrzem Polski Zagłębiem Lubin, przegrywając 21:27.

Już pierwszy kwadrans pozbawił tak naprawdę złudzeń drużynę gospodyń. Zagłębie zagrało bardzo twardo w obronie, a w ataku zaprezentowało wysoką skuteczność i w 16. minucie było 10:3 dla przyjezdnych. Bardzo szybko trenerka Zagłębia Bożena Karkut, mając na uwadze najbliższe mecze w lidze i europejskich pucharach, mogła pozwolić sobie na zmiany w składzie. Piotrcovia to wykorzystała, nieco odrobiła straty i zeszła do szatni przegrywając pięcioma trafieniami – 11:16.

Początek drugiej połowy był kopią pierwszej – Zagłębie odskoczyło na 9-10 bramek i znów na placu gry pojawił się drugi garnitur Miedziowych. Piotrkowianki ambitnie walczyły do ostatniej syreny o jak najlepszy wynik, ale wygrana Zagłębia nie była zagrożona nawet przez moment. Mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 27:21, a drużyna Krzysztofa Przybylskiego znów została zepchnięta z trzeciego miejsca w tabeli i swoich szans musi szukać w dwóch najbliższych wyjazdowych meczach – w Jarosławiu i Elblągu. Zagłębie tymczasem wygrało swój ósmy mecz w sezonie.

Piotrcovia – Zagłębie Lubin 21:27 (11:16)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Klonowska, Oreszczuk 1, Trawczyńska 3/2, Majsak 1, Królikowska 1, Stanisławczyk 3/1, Jureńczyk 2, Grobelna 1, Sobecka 2, Trbović 2, Waga 2/1, Fesdorf 3