Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 lutego 2020

Perła pewnie pokonuje KPR Ruch Chorzów

W dzisiejszym spotkaniu ani przez chwilę zawodniczki z Chorzowa nie były w stanie zagrozić mistrzyniom Polski, które cały czas kontrolowały sytuacje na boisku. Mistrzynie Polski wygrały 33:21.

Od pierwszych minut agresywną obroną z wysuniętą „jedynką”, chorzowianki próbowały zaskoczyć gospodynie, lecz nie robiło to większego wrażenia na lubelskim „trio” – Więckowska, Nosek, Kochaniak. W 8 minucie, po przechwycie tej ostatniej, na tablicy pojawił się wynik 4:1.
Siedem minut później, po atomowym rzucie Natalii Nosek, piłkę z bramki wyciągać musiała bramkarka Ruchu. Bardzo dobrze wyglądała współpraca naszych wspomnianych rozgrywających z kołową Joasią Szarawagą, która albo zamieniała podania od koleżanek na bramki lub rzut karny. W 24 minucie przy stanie 14:7 o czas prosi trener Lis. Niestety zaraz później, po prostych błędach tracimy 2 bramki w dwóch kolejnych akcjach i rzutem przez całe boisko popisują się przyjezdne.
Właśnie tych błędów w całej pierwszej połowie nie brakowało w poczynaniach obu drużyn. Dużo nerwowości, złych zagrań (za co sędziowie bardzo często karali oba zespoły) oraz nieskuteczność raziły w pierwszych 30 minutach.
Po zmianie stron, w dalszym ciągu gra nie zmieniła swojej jakości. Nadal oba zespoły popełniały nadspodziewaną liczbę własnych, często niewymuszonych błędów co mogły wykorzystać przeciwniczki.
W 47 minucie, ponownie o czas prosi lubelski szkoleniowiec, i zaraz po wznowieniu gry, piękną asystą do Aleksandry Nosek na koło, popisuje się najskuteczniejsza w szeregach „Perełek” – Dagmara Nocuń a przewaga wzrasta do 9 bramek (26:17).
Na 5 minut przed końcem meczu, efektownym rzutem z linii 7-metrów popisała się MVP całego spotkania w szeregach MKS-u, Marta Gęga i wynik brzmiał 29:19. W dalszym ciągu, efektownymi paradami popisywała się bramkarka Gabriela Besen, co pozwoliło nam wygrać ostatni fragment spotkania różnicą 4:1, a mecz zakończył się wynikiem 33:21.

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE – ZOBACZ STATYSTYKI I ZDJĘCIA Z MECZU

MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 33:21 

MKS: Gawlik, Besen – Olek 2, Łabuda 2, Szarawaga 4, Więckowska 4, Gęga 3, Matuszczyk 2, Królikowska 2, Nocuń 8, Nosek 3, Kochaniak 3.
Kary: 12 min.

Ruch: Chojnacka, Gryczewska, Kuszka – Jasinowska 2, Drażyk, Polańska 5, Masłowska, Jaroszewska 2, Piotrkowska 1, Doktorczyk, Cygan, Rodak, Lipok 5, Sójka 1, Grabińska 1, Stokowiec 4
Kary: 14 min
Kibice:1030

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: