Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 stycznia 2022

Per Morten Sodal przeszkolił polskich sędziów

Za nami drugi etap szkolenia sędziów PGNiG Superligi „ELITE 2023” – z gościnnym udziałem szefa sędziów IHF Pera Mortena Sodala.

Wraz z początkiem stycznia rozpoczął się nowoczesny i komplementarny projekt „ELITE 2023”. Jego ideą jest przede wszystkim, wypracowanie jednolitej, spójnej i kompatybilnej linii sędziowania w PGNiG Superlidze, która będzie spójna z tą obowiązującą w IHF oraz EHF. Mają to zagwarantować cykliczne spotkania online z ekspertami z dziedziny piłki ręcznej.

Na pierwszym z takich spotkań, mającym miejsce w dniu 13.01.2022 r. sędziowie PGNiG Superligi spotkali się z szefem sędziów IHF – Perem Mortenem Sodalem, który odwiedzi Polskę przy okazji organizowanych w 2023 roku mistrzostw świata mężczyzn.

Norweg przeprowadził szkolenie dotyczące ostatnich 30 sekund w meczu, w oparciu o materiał szkoleniowy wykorzystywany przez IHF, a także na podstawie sytuacji występujących w sezonie 2021/2022 na boiskach PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet.

Jest to kolejny etap kompleksowego programu szkoleń dla sędziów „ELITE 2023” organizowanego wspólnie przez ZPRP i Superliga sp. z o.o..

W jego ramach wszyscy sędziowie PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet otrzymali dostęp do zamkniętej platformy z opracowanymi modułami szkoleniowymi obejmującymi m.in. wybrane sytuacje boiskowe z parkietów rozgrywek: Ligi Mistrzów, PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, a także meczów reprezentacji Polski.

Analizowane były sytuacje dotyczące następujących zagadnień:

1. Gra skrzydłowy – obrońca.

2. Nieprawidłowości występujące przy rzutach karnych.

3. Rzuty karne – sytuacje nietypowe.

4. Gra pasywna i aspekty z tym związane.

5. Wygarnięcie piłki z ręki atakującego podczas rzutu.

6. Czas dla drużyny – „Team Time Out”

7. Rzuty karne w głowę bramkarza.

8. Rzuty karne w meczu Hiszpania – Polska z dnia 08.01.2022 r.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: