Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 29 kwietnia 2020

Paulina Wdowiak nową bramkarką MKS Perła Lublin!

20-letnia utalentowana bramkarka, Paulina Wdowiak, dołącza do drużyny mistrzyń Polski.

Paulina Wdowiak MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet

Urodzona w 2000 roku Wdowiak w ostatnim czasie reprezentowała barwy MTS Żory, a wcześniej uczyła się w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku. Jest regularnie powoływana do reprezentacji Polski B, a w 2018 roku w biało-czerwonych barwach zajęła z drużyną 13. miejsce na mistrzostwach świata juniorek w piłce ręcznej. Teraz podpisała dwuletni kontrakt z MKS Perła Lublin.

– To dla mnie wyzwanie, ale przede wszystkim nowe doświadczenie i możliwość uczenia się bardziej doświadczonych zawodniczek, chociażby Weroniki Gawlik, z którą gramy na tej samej pozycji. Lubię rywalizację, więc stawiam sobie za cel to, by w przyszłości zadomowić się w pierwszym składzie drużyny. Wierzę, że kiedyś stanę się czołową zawodniczką MKS – mówi nasza nowa bramkarka.

– Paulina była powoływana do reprezentacji Polski B jako jedna z najmłodszych zawodniczek. Ma wielkie umiejętności i z powodzeniem rywalizowała z Barbarą Zimą o miejsce w bramce kadry juniorskiej, prowadzonej przez Agnieszkę Truszyńską. To bardzo ambitna i perspektywiczna szczypiornistka. Według mnie to bardzo dobry ruch transferowy – twierdzi zaś selekcjonerka kadry B i legenda lubelskiego klubu, Sabina Włodek.

– Nie mogę się już doczekać pierwszego wejścia na halę, pierwszego treningu i meczu. Z tego, co słyszałam, kibice w Lublinie są bardzo żywiołowi i mocno wspierają drużynę. Mam nadzieję, że dobrze przyjmą mnie w zespole – kwituje utalentowana bramkarka.

Przypomnijmy, że już wcześniej do zespołu dołączyła skrzydłowa Magda Balsam. Kontrakty z klubem przedłużyły natomiast Marta Gęga, Dominika Więckowska, Weronika Gawlik, Joanna Szarawaga, Aleksandra Rosiak, Patrycja Królikowska i Aleksandra Olek.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: