Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 czerwca 2022

Patrycja Noga zawodniczką MKS-u FunFloor Perła Lublin

28-letnia obrotowa zasili lubelski klub, przechodząc bezpośrednio z obozu największych rywalek biało-zielonych. Z ekipą 22-krotnych mistrzyń Polski związała się umową do końca sezonu 2023/2024 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Patrycja Noga jest wychowanką gdańskiego UKS Conrad. Następnie występowała w UKS PCM Kościerzyna. Kibice z pewnością jednak najlepiej pamiętają utytułowaną szczypiornistkę z jej występów w SPR Pogoni Szczecin. Noga reprezentowała barwy klubu ze stolicy Pomorza Zachodniego w latach 2013-2019. Ze szczeciniankami zdobyła brązowy i srebrny medal krajowych rozgrywek ligowych. Po trzech sezonach w Zagłębiu Lubin może się pochwalić także kolejnym srebrem i podwójnym złotem. W 2016 roku ponadto przywiozła brąz z Akademickich Mistrzostw Świata.

– Pamiętam Patrycję z czasów, gdy była młodzieżową reprezentantką Polski. Jest ona mega-pracowitą i ambitną osoba. Ma duże umiejętności. Trzy lata w Zagłębiu nie wzięły się znikąd. Trafiając tam, musiała prezentować odpowiedni poziom. Nie mi oceniać kwestię mniejszej ilości minut tej zawodniczki w drużynie z Lubina. Gdy grała w Szczecinie w szerszym wymiarze czasowym, prezentowała się świetnie. Wierzę w to, ze w Lublinie udowodni jak dobrą jest zawodniczką – mówi trenerka MKS-u FunFloor Perła Lublin, Monika Marzec.

– Kończył mi się kontrakt i długo zastanawiałam się w którą stronę wykonać krok. Zadecydowało wiele czynników. Głównymi były chęć rozwoju, głód gry i ambicje. Przechodzę z ekipy obecnego mistrza Polski do 22-krotnego złotego medalisty. Do klubu z tradycjami, którego celem jest powrót na ligowy tron. Chciałabym dołożyć solidną cegiełkę do sukcesu tego zespołu. Na pewno mam tu sobie coś do udowodnienia. Lublin zawsze walczy o najwyższe cele, a presja nie jest mi obca. Cieszę się także, że będę mogła grać przed lubelską publicznością. Takich kibiców życzyłby sobie każdy zawodnik – tłumaczy z kolei nowa obrotowa lubelskiego klubu.

Najlepszy ligowy sezon Patrycji Nogi miał miejsce w trakcie rozgrywek 2017/2018. Wówczas broniąc barw klubu ze Szczecina, zdobyła 105 bramek w 41 występach. W kolejnych kampaniach te statystki nie były już tak imponujące. W trakcie trzech sezonów w ekipie „Miedziowych” kołowa rozegrała 52 mecze i trafiła do siatki 38 razy. Potencjał Patrycji Nogi jest jednak niepodważalny i liczymy na to, że w biało-zielonej koszulce nawiąże do swoich największych osiągnięć.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: