Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 lutego 2024

Ostatni mecz fazy grupowej Ligi Europejskiej w Lublinie

Lubelskie szczypiornistki mają przed sobą jeszcze dwa spotkania fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF. Najbliższe rozegrają w Lublinie, a ich rywalkami będą liderki grupy C, czyli rumuńska CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud.

Szanse na awans do kolejnej fazy prestiżowego turnieju biało-zielone mają już właściwie jedynie matematyczne. Obecnie z dwoma punktami na koncie plasują się na ostatnim miejscu w grupie. Identycznym dorobkiem punktowym legitymuje się HSG Bensheim-Auerbach. Zespół z Niemiec ma nieco słabszy bilans bramkowy, ale w rozgrywkach Ligi Europejskiej ważniejsze są bezpośrednie spotkania. W Niemczech MKS Fun Floor przegrał sześcioma bramkami, a w Lublinie wygrał zaledwie dwoma. Wiceliderkami są szczypiornistki Les Neptunes de Nantes z dorobkiem na poziomie pięciu oczek. Najbliższy rywal lublinianek, CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud otwiera grupową klasyfikację. Siedem zdobytych dotąd punktów przez rumuński zespół gwarantuje mu udział w ćwierćfinale.

MKS FunFloor Lublin, by awansować do najlepszej ósemki EHF European League, musiałby zwyciężyć z niepokonaną wciąż na arenie europejskiej drużyną z Rumunii, pokonać na wyjeździe wiceliderki z Francji, a ponadto liczyć na korzystny dla siebie rezultat starcia HSG Bensheim-Auerbach – Neptunes Nantes. To spotkanie rozpocznie się w sobotę 10 lutego o godzinie 16:00, a zatem ostatnia syrena w Niemczech wybrzmi jeszcze przed rozpoczęciem meczu w lubelskiej hali Globus. Wygrana gości z Francji zagwarantuje im promocję do kolejnej fazy turnieju. Jeśli z kolei wygrają gospodynie, wciąż pozostaną w grze. Wtedy kluczowy będzie dla nich mecz z CS Glorią Bistrita-Nasaud. Wygrana w dwóch najbliższych meczach umożliwi drużynie z Niemiec awans, nawet w przypadku podwójnego zwycięstwa MKS-u FunFloor Lublin. Jeśli jednak w ostatnim meczu fazy grupowej Nantes pokona drużynę z Lublina, to mimo ewentualnej porażki z Niemkami awansują Francuzki. Biało-zielonym z kolei nie wystarczą dwie wygrane. Jednocześnie Nantes w dwóch najbliższych meczach musiałoby zdobyć nie więcej niż jeden punkt, a niemieckie „Flames” nie więcej niż trzy. Ponadto, w przypadku zrównania się punktami z Nantes, skala wygranej we Francji musiałaby zniwelować różnicę bramek straconych w starciu z Neptunes w hali Globus.

Te skomplikowane wyliczenia i zależności przestaną jednak mieć znaczenie, jeśli 22-krotne mistrzynie Polski z Lublina nie wygrają na własnym parkiecie z niezwykle mocną drużyną z Rumunii. Zespół z Lublina zdaje sobie sprawę ze skali trudności zadania, co podkreśla kapitan drużyny. – Na pewno nie będzie łatwo. Musimy podejść do tego meczu bardzo skoncentrowane, wyciągnąć wnioski po pierwszej porażce i zagrać dobry mecz – mówi Daria Szynkaruk. – Gloria gra z meczu na mecz w Lidze Europejskiej coraz lepiej. W ostatnim meczu z Nantes zaliczyła wygraną. Na pewno będzie bardzo wymagającym rywalem. Mam nadzieję, że dziewczyny zagrają na tak wysokim poziomie, jak w Rumunii i jednocześnie poprawią skuteczność rzutową, bo głównie z tym był problem w poprzednim meczu – dodaje trenerka MKS-u FunFloor Lublin, Edyta Majdzińska.

Pierwsze spotkanie obu drużyn w otworzyło tegoroczną rywalizację w ramach Ligi Europejskiej. MKS FunFloor Lublin pokazał, że jest w stanie rywalizować z drużynami na wysokim europejskim poziomie, ale ostatecznie przegrał 23:26. – W Rumunii przez większość spotkania radziłyśmy sobie świetnie. Tym razem musimy utrzymac koncentrację przez pełne 60 minut. W pierwszym meczu zabrakło nam trochę czasu, bo wdarła się chwila dekoncentracji. Chwila nieskuteczności w ataku, którą doświadczony zespół Glorii wykorzystał – przypomina rozgrywająca ekipy z Lublina, Kinga Achruk

Mecz 5. kolejki rozgrywek fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF: MKS FunFloor Lublin – CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud zostanie rozegrany w sobotę 10 lutego w lubelskiej hali Globus. Początek o godzinie 20:00. Sportowe widowisko na najwyższym poziomie gwarantowane. Ponadto niespodzianki, konkursy z nagrodami, niepowtarzalna atmosfera i szereg atrakcji dla najmłodszych. W tym „dmuchaniec” Zamkowo.pl, strefa VR od Virtual Quest, czy uwielbiana przez dzieci zabawa z interaktywną podłogą FunFloor. Bilety dostępne na portalu EVENTIM.pl i w kasach hali Globus przed meczem.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: