Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 czerwca 2023

Orlen Puchar Polski w nowej odsłonie

W sobotę, 3 marca, w Kalisz Arenie odbyła się konferencja prasowa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Miasta Kalisza i klubu MKS Kalisz Sp. z o.o., na której przedstawiono nową formułę rozgrywek na najbliższe 3 lata.

W konferencji prasowej udział wzięli Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański, Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski i Prezes MKS Kalisz Sp. z o.o Błażej Wojtyła. Podpisano trójstronną umowę pomiędzy ZPRP, miastem i klubem, na mocy której organizatorem finału rozgrywek ORLEN Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn od sezonu 2023/2024 przez kolejne trzy lata będzie miasto Kalisz i klub MKS Kalisz SP. z o.o.

Dodatkowo od przyszłego sezonu zmieni się formuła rozgrywania meczów finałowych. Do najważniejszego etapu rozgrywek ORLEN Pucharu Polski awansują cztery drużyny żeńskie i męskie a zwycięzcę tych rozgrywek wyłoni formuła Final Four. Nowy organizator Final Four ORLEN Pucharu Polski ogłosił na sobotniej konferencji prasowej, że rywalizacja w kategorii kobiet i mężczyzn będzie odbywać się w trakcie jednego wydarzenia, a turniej potrwa trzy dni i ma być wielkim świętem piłki ręcznej w Kaliszu.

Kalisz, to bez wątpienia kolebka polskiego szczypiorniaka. To tu w 1917 r. w miejscowości Szczypiorno rozegrano pierwszy mecz piłki ręcznej, i właśnie w Wielkopolsce narodziła się nasza dyscyplina. Dziś Kalisz to mocny ośrodek na mapie polskiego szczypiorniaka. W PGNiG Superlidze miasto reprezentuje MKS Energa Kalisz. W maju 2022 r. Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił dwie nowe placówki Szkół Mistrzostwa Sportowego ZPRP dedykowane dziewczynkom. Jedna z nich rozpoczęła swoje szkolenie w Kaliszu. Od nowego sezonu w PGNiG Superlidze Kobiet pojawi się kobiecy zespół piłki ręcznej SWWS Energa Szczypiorno Kalisz. Do klubów superligowych i SMS ZPRP Kalisz dołącza również Final Four ORLEN Puchar Polski.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: