Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 22 czerwca 2020

Okres przygotowawczy mistrzyń Polski!

Dokładnie we wtorek, 14 lipca, zawodniczki MKS-u Perły Lublin rozpoczną przygotowania do sezonu 2020/2021. Najważniejszym elementem okresu przygotowawczego będą turnieje, w których wystąpi MKS. Wśród rywali będzie m.in. uczestnik Ligi Mistrzyń, RK Krim Mercator.

MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet piłka ręczna

Aktualnie szczypiornistki mistrzyń Polski mają krótkie wakacje. Krótkie, bo na parkiet hali Globus wrócą za niespełna trzy tygodnie, we wtorek, 14 lipca. Właśnie na ten dzień zaplanowano start okresu przygotowawczego przed nowym sezonem. 

– Dziewczyny odbędą tego dnia dwa treningi – rano i wieczorem. W międzyczasie zjedzą też wspólny lunch, który pozwoli im się lepiej poznać ze sobą, ale i z trenerem – mówi Edyta Danielczuk, kierownik drużyny MKS. 

Po niespełna dwóch tygodniach treningów, w sobotę, 25 lipca, szczypiornistki zmierzą się towarzysko w hali Globus z drużyną Eurobud JKS Jarosław. Dzień później, wyjadą zaś na zgrupowanie do Szczyrku, które potrwa do 31 lipca. 

Już w sierpniu, a konkretnie pomiędzy 7 a 9 sierpnia rozegrany zostanie towarzyski turniej w Lublinie, w którym oprócz naszego zespołu zagrają także: uczestnik DELO EHF Champions League, RK Krim Mercator, trzecia drużyna minionego sezonu PGNiG Superligi Kobiet, KPR Gminy Kobierzyce oraz, prawdopodobnie, BNTU Mińsk. 

Atomowe rzuty Marty Gęgi

Marta Gęga MKS Lublin i jej ATOMOWE rzuty z drugiej lini 💪 ➡️ Która zawodniczka ma najmocniejszy rzut w PGNiG Superlidze Kobiet❓

Opublikowany przez PGNiG Superliga Kobiet Niedziela, 16 lutego 2020

– Ta drużyna bardzo chce wziąć udział w zawodach, ale wszystko zależy od tego, czy zostaną otwarte granice z krajami spoza Unii Europejskiej – wyjaśnia Edyta Danielczuk. 

W kolejnych dniach, między 14 a 16 sierpnia, podopieczne Kima Rasmussena wystąpią w turnieju w Moście (Czechy). Wśród rywali, oprócz gospodyń, czyli zawodniczek DHK Baník Most, będą niemiecki Thüringer HC i KPR Gminy Kobierzyce. 

Na zakończenie przygotowań, a zarazem na tydzień przed startem rozgrywek PGNiG Superligi (9 września), lublinianki rozegrają kolejne sparingi w Lublinie. Przeciwnicy są jednak jeszcze w trakcie ustalania.  

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: