-:-

Dodano: 24 lutego 2021

O wygranej zadecydowały karne

Zuzanna Mikosz Eurobud JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

Zdobywczynią pierwszej bramki w meczu była Aleksandra Zimny. W kolejnej akcji również górowały Jarosławianki (Sylwia Matuszczyk). Dobrą grą w obronie popisała się także bramkarka gospodyń – Małgorzata Ciąćka, która w ciągu pierwszych pięciu minut trzykrotnie nie pozwoliła rywalkom na wyprowadzenie punktowej akcji.

Gospodynie utrzymywały dwupunktowe lub trzypunktowe prowadzenie aż do 14. minuty. Przy stanie 6:5 trener Reidar Moistad poprosił o czas. Po wznowieniu gry piotrkowianki zremisowały, a następnie, za sprawą rzutu do pustej bramki, objęły prowadzenie (6:7). Stratę odrobiła Valentina Nestsiaruk.

Skuteczna w bramce Piotrcovii Daria Opelt dopiero za trzecim razem pozwoliła Czarno-niebieskim na zdobycie bramki po rzucie karnym. Jarosławianki nie uzyskały więc kilkupunktowej przewagi, a tablica wyników niemalże do końca pierwszej połowy wskazywała remis. Przy rezultacie 12:12 zespoły zeszły na przerwę.

Pierwszą bramkę w drugiej części meczu zdobyła Magdalena Więckowska. Nieprzerwanie dobrze prezentowała się Małgorzata Ciąćka. W 35. minucie gospodynie wyszły na jednopunktowe prowadzenie (Pietras 15:14). Stratę szybko odrobiła skuteczna w tym spotkaniu Romana Roszak. W dwóch kolejnych akcjach górowały zawodniczki Piotrcovii (15:17). Kontaktowy rzut wykonała obrotowa Sylwia Matuszczyk, a Aleksandra Zimny wyrównała wynik (17:17).

Od 45. minuty spotkania Piotrkowianki prowadziły maksymalnie dwoma punktami. Gra punt za punkt trwała do ok. 53.minuty (23:23), a rzuty Katarzyny Kozimur pozwoliły Czarno-niebieskim na objęcie prowadzenia. Piotrcovia kolejny raz doprowadziła do remisu. Mecz
w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 25:25.

W rzutach karnych lepsze okazały się Piotrkowianki (2:4).

MVP spotkania została bramkarka Daria Opelt.

Eurobud Grupa JKS Jarosław – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25:25, 2:4 po rzutach karnych (12:12).

Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Guziewicz 2, Donets 1, Matuszczyk 6, Nestsiaruk 1, Pietras 3, Zimny 5, Kozimur 7, Mikosz, Żukowska, Strózik, Parandii.

Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka Płomińska 1, Zaleśny 1, Drażyk 4, Klonowska 1, Roszak 7, Więckowska 2, Szynkaruk 3, Trawczyńska 4, Sobecka 2, Oreszczuk, Charzyńska, Abramowicz, Macedo.