-:-

Dodano: 8 stycznia 2022

Nowy rok rozpoczęty od zwycięstwa. Eurobud JKS lepszy od Startu Elbląg

Drużyna Eurobudu JKS-u Jarosław pewnie pokonała na własnym parkiecie EKS Start Elbląg (29:23). Najskuteczniejszą zawodniczką meczu 12. serii była Magda Balsam, zdobywczyni jedenastu bramek.

Magda Balsam / Eurobud JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

Mecz od udanej akcji rozpoczęła rzutem z drugiej linii Paulina Kopańska (0:1). Po stronie gospodyń wynik otworzyła Sylwia Matuszczyk.

W początkowej fazie spotkania lepiej na jarosławskim parkiecie prezentowały się przyjezdne, które wykorzystały błędy czarno-niebieskich i zamieniły je na bramki. W 10. minucie, przy stanie 3:5, Reidar Moistad poprosił o czas.

Odrabianie strat od rzutu kontaktowego rozpoczęła Magda Balsam (5:6), która w 16. minucie, dzięki precyzyjnemu podaniu przez całe boisko bramkarki Jeleny Djurasinovic, doprowadziła do remisu. W kolejnej akcji, jarosławska bramkarka postąpiła niemalże tak samo, a wszystko wykończyła tym razem Joanna Gadzina (8:7).

Czasu do końca pierwszej części spotkania było coraz mniej, a przewaga gospodyń rosła. Dyspozycja w defensywie oraz celne rzuty Aleksandry Dorsz, Sandry Guziewicz i Olivery Vukcevic zadecydowały o ostatecznym wyniku, przy którym zespoły udały się na przerwę (14:11).

Drugą połowę rozpoczęła od rzutu z linii siódmego metra Magda Balsam. W 36. minucie jarosławianki osiągnęły, jak do tej pory, najwyższe prowadzenie w całym meczu (17:12). W kolejnych minutach gospodynie konsekwentnie podwyższały przewagę. Jelena Djurasinović znów popisywała się precyzyjnymi rzutami przez całe boisko do Magdy Balsam, a czarno-niebieska defensywa nadal nie pozwalała elblążankom na odrobienie strat.

Choć na sześć minut przed zakończeniem spotkania gospodynie prowadziły 25:20, o czas i tym samym uspokojenie gry poprosił Reidar Moistad. Zawodniczki JKS-u przełożyły uwagi trenera na grę i tuż po powrocie na boisko zapisały na swoim koncie 26. bramkę. Tym samym, czarno-niebieskie mogły zagrać w końcówce spokojniej i ostatecznie wygrać mecz 29:23. Autorką ostatniego rzutu była Joanna Gadzina.

Eurobud JKS Jarosław 29:23 EKS Start Elbląg (14:11)

MVP: Magda Balsam

Jarosław: Djurasinovic, Kukharchyk – Zimny, Mrden, Kozimur 1, Guziewicz 1, Nestsiaruk 2, Gadzina 7, Balsam 11, Volovnyk, Vukcevic 1, Dorsz 4, Strózik, Matuszczyk 2.

Elbląg: Hypka, Żarnoch, Pająk –  Dworniczuk 1, Cygan 1, Kozak 1, Kopańska 5, Peplińska, Stapurewicz 4, Tarczyluk 3, Owczarek 3, Szczepanik 3, Choromańska 1, Głębocka 1.