-:-

Dodano: 16 stycznia 2021

Niewykorzystana szansa Ruchu. Jarosław zwycięża w Chorzowie

Ruch Chorzów mógł opuścić ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Warunkiem było zwycięstwo w regulaminowym czasie z Eurobudem JKS Jarosław. Trzy punkty pojechały jednak na Podkarpacie. Zespół Reidara Moistada wygrał w hali MORiS 25:20.

Sylwia Matuszczyk Eurobud JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

– Chcemy zagrać tak mocno w obronie, jak z Koszalinem. Mam nadzieję, że poprawimy skuteczność i trzy punkty zostaną w Chorzowie – mówiła przed meczem Aleksandra Sójka. Początkowo „Niebieskie” miały problemy i w defensywie, i w przodzie. Od stanu 2:1 zablokowały się na siedem minut, tracąc w tym okresie cztery gole (m.in. po dwóch rzutach z drugiej linii Katarzyny Kozimur).

Łatwiej przyszło chorzowiankom zdobywanie bramek, gdy na dwie minuty odesłana została Kinga Strózik. Po golach Aleksandry Jaroszewski i Agnieszki Piotrkowskiej przegrywały już tylko 5:6 w 15. minucie.

Później karę otrzymała Karolina Jasinowska, ale Sylwia Matuszczyk nie wykorzystała rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę. Skuteczniejsza za moment była… Karolina Szczurek, która zdobyła bramkę po rzucie przez całe boisko (6:8). W 22. minucie Ruch mógł wyrównać, ale nerwy zawiodły Jasinowską – przegrała pojedynek z 7 metrów ze Szczurek.

Remis na tablicy wyników pojawił się w 27. minucie. Jaroszewska po kontrze trafiła na 10:10. Później rzucająca pod presją (sędziowie sygnalizowali grę pasywną) Marcelina Polańska doprowadziła do stanu 11:11, ale ostatnią akcję dobrze rozegrał Eurobud JKS.

Piłkę otrzymała Matuszczyk, która poradziła sobie z faulującą ją Piotrkowską i na 2 sekundy przed syreną ustaliła wynik pierwszej połowy na 12:11 dla Jarosławia. Do tego chorzowianka dostała karę i Ruch musiał rozpoczynać drugą część w osłabieniu.

Pierwszego gola w tej odsłonie – a swojego drugiego w meczu! – rzuciła Szczurek. Bramkarka z Jarosławia ponownie nie pomyliła się, pakując piłkę do pustej bramki rywalek. Ze skrzydła trafiła Julia Pietras i Eurobud JKS odskoczył na trzy golem a za moment „Niebieskie” miały jeszcze większe problemy. Po karze dla Jasinowskiej i celnym rzucie Zimny przegrywały 11:15.

W trudnym dla gospodyń momencie dwie bramki zdobyła Aleksandra Sójka. Ruch zmniejszył różnicę do dwóch goli, a w 44. minucie Katarzyna Wilczek wykorzystała rzut karny i zrobiło się tylko 16:17.

Przyjezdne mogły liczyć na Valiantsinę Nestsiaruk, Matuszczyk czy Zimny, które w ważnych momentach się nie myliły. W 49. minucie Pietras podwyższyła prowadzenie ekipy Reidara Moistada do czterech bramek i Ruch był już w bardzo trudnej sytuacji.

Chorzowianki nie pomagały sobie, często łapiąc kary. W 54. minucie jeszcze poderwały się do walki, rzucając dwie bramki w krótkim odstępie czasu (Doktorczyk, Lipok). Było „minus dwa” (20:22), na więcej jednak Eurobud JKS nie pozwolił. Na niespełna dwie minuty przed końcem Katarzyna Kozimur przywróciła przyjezdnym czterobramkowe prowadzenie, a ostatecznie Eurobud JKS wygrał w hali MORiS 25:20. Wygraną przypieczętowała efektownym lobem Pietras.

W następnej serii PGNiG Superligi Kobiet Ruch zagra w Lubinie z Zagłębiem (22.01.), zaś Eurobud JKS Jarosław zmierzy się u siebie z KPR Gminy Kobierzyce (24.01.).

MVP meczu – Valiantsina Nestsiaruk (Eurobud JKS)