Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 listopada 2020

Natalia Vinyukova nową zawodniczką MKS Perła Lublin

Natalia Vinyukova dołącza do MKS Perła Lublin! Rozgrywająca, gdy tylko przyjedzie do Polski, przejdzie badania lekarskie, po których rozpocznie z biało-zielonymi walkę o sukcesy na krajowych i europejskich parkietach. – Czekamy, aż Natalia do nas dołączy. Wierzymy, że pomoże nam w realizacji naszych celów – mówi prezes klubu, Bogusław Trojan. Sprawdźcie, co w wywiadzie dla klubowych mediów powiedziała także sama, pochodząca z Rosji, zawodniczka.

Natalia Vinyukova MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet piłka ręcznaDlaczego wybrałaś właśnie zespół z Lublina?

Ze względu na trenera Kima Rasmussena. Obserwuję go od lat, lubię jego styl pracy i bardzo chcę trenować pod jego okiem.

Co już teraz wiesz o drużynie?

Przyglądałam się poczynaniom MKS w poprzednim roku, kiedy występował w rozgrywkach europejskich. To dobry zespół. W tym sezonie trudno jednak określić, kto zdobędzie mistrzostwo, kto o nie powalczy – przyczyną jest oczywiście pandemia koronawirusa, która dotyka nas wszystkich. Mimo to MKS to drużyna, która w mojej opinii może pokazać się z dobrej strony na wszystkich frontach, także na arenie europejskiej.

Z poprzednich klubów znasz bramkarkę MKS-u, Marinę Razum. Jej osoba miała wpływ na Twój transfer?

Oczywiście dużo rozmawiałyśmy, bo jest moją przyjaciółką. Podoba się jej w Lublinie, opisywała, że klub ma profesjonalne podejście i w taki też sposób jest zarządzany. Dla mnie najważniejszy jest jednak trener. Wiem, że wcale nie będzie mi łatwo wejść do drużyny – nowe, szczególnie zagraniczne, zawodniczki zawsze potrzebują czasu, by się zaaklimatyzować i by poznać resztę zespołu. To normalne, ale wierzę, że w moim przypadku to wszystko stanie się szybko i że w ciągu kilku tygodni poczuję się częścią drużyny. Jestem otwartym człowiekiem, nigdy nie miałam problemów z nawiązywaniem kontaktów, dlatego nastawiam się pozytywnie, tym bardziej że wszystkie zawodniczki grające w Lublinie również są profesjonalistkami.

Jakim typem zawodniczki jesteś? Co możesz dać drużynie?

Jestem „killerem” (śmiech)! Mówię szczerze. Jestem zupełnie inna na i poza boiskiem. Gdy nie gram, mnóstwo się uśmiecham, żartuję, jestem „słoneczna”. Podczas meczów wychodzi ze mnie walczak. Jest we mnie wtedy trochę z szaleńca. Nigdy nie obchodzi mnie, z kim gramy, w jakiej roli jesteśmy stawiane przed meczem. Nieważne, jak dobre zawodniczki stają naprzeciwko nas i co w swoim życiu wygrały, ja wychodzę na boisko, by walczyć do końca o zwycięstwo. Mam nadzieję, że kibice szybko się o tym przekonają.

Natalia Vinyukova urodziła się 27 marca 1989 roku w Maykop (Rosja). Jej nominalna pozycja na parkiecie to lewe rozegranie. W swojej karierze występowała w takich klubach, jak HC Kuban Krasnodar, Zvezda Zvenigorod, czy Gloria Buzau. Ostatnio była zawodniczką rumuńskiego zespołu Magura Cisnadie.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: