Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 września 2020

„Najwyższy czas na zwycięstwo”. Ruch w bojowym nastroju przed meczem ze Startem

„Niebieskim” nie wyszedł pierwszy mecz sezonu w Kobierzycach. Sobotnie spotkanie ze Startem Elbląg to dla nich szansa na przełamanie i odczarowanie własnej hali. – Rywal na pewno jest w naszym zasięgu, ale musimy zagrać na dobrym poziomie – podkreśla trener Ruchu Marcin Księżyk.

Po pierwszej serii PGNiG Superligi Kobiet KPR Ruch Chorzów zamyka tabelę. Mecz w Kobierzycach chorzowianki przegrały wysoko, 22:36.

O takim meczu trzeba zapomnieć, wyciągnąć wnioski i poprawić się w następnym. W Kobierzycach zagrało bardzo mało rzeczy w naszej drużynie. Było chyba przemotywowanie, dziewczyny tak bardzo chciały, że to czasami działa na przekór – analizuje Marcin Księżyk, trener KPR Ruch Chorzów.

„Niebieskie” nieudany początek odhaczają grubą kreską i patrzą do przodu.  W sobotę podejmą Start Elbląg w meczu 2. serii PGNiG Superligi Kobiet.

Piłkarkom Ruchu bardzo zależy na tym, by sięgnąć po pierwsze punkty w sezonie, a przy okazji odczarować własną halę. Przy ul. Dąbrowskiego wygrały poprzednio w Superlidze 26 października 2019 r. (z Piotrcovią 30:25).

To już prawie rok… Najwyższy czas na zwycięstwo! Po to trenujemy, po to spotykamy się codziennie, żeby te wygrane były i żeby pokazać kibicom fajną piłkę ręczną – podkreśla Karolina Jasinowska, obrotowa chorzowskiego zespołu.

Rywal Ruchu – Start Elbląg – rozpoczął sezon od zwycięstwa z Młynami Stoisław Koszalin 26:24.

Asia Waga prowadzi grę, jest bardzo silnym ogniwem, ale nie możemy zapominać o innych zawodniczkach Startu – przypomina Karolina Jasinowska. – Będziemy przygotowani. Elbląg na pewno jest w naszym zasięgu, ale musimy zagrać na swoim dobrym poziomie. Tak jak prezentowaliśmy się w meczach kontrolnych, w których graliśmy z mocnymi przeciwnikami. Pokazaliśmy, że potrafimy. Teraz tylko trzeba opanować emocje i do boju dodaje trener Księżyk.

Trener Ruchu nadal nie może wystawić optymalnego składu, kilka zawodniczek leczy kontuzje. Dobrą wiadomością jest powrót do zdrowia Marceliny Polańskiej. Rozgrywająca wyleczyła już uraz barku i wystąpi w sobotnim spotkaniu.

Mecz KPR Ruch Chorzów – EKS Start Elbląg odbędzie się 19 września, o godz. 17.00 w hali MORiS w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 113.

Transmisja w zobacz.tv  – TUTAJ

Bilety można kupować tylko przez internet – TUTAJ 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: