Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 kwietnia 2024

Najpopularniejsi sportowcy i trenerzy Lubina wybrani

Podczas Lubińskiej Gali Sportu poznaliśmy najpopularniejszych sportowców i trenerów ubiegłego roku. O tym, kto zwyciężył, zdecydowali mieszkańcy powiatu lubińskiego w internetowym głosowaniu. W sumie oddano ponad 21 tysięcy głosów! Tytuł najlepszego trenera trafił do Bożeny Karkut, najlepszym sportowcem została bramkarka KGHM MKS Zagłębia Lubin Monika Maliczkiewicz.

Plebiscyt zakończony galą zorganizowano w Lubinie już po raz drugi. Tym razem w rywalizacji o tytuł najpopularniejszego sportowca i trenera miasta oraz powiatu wzięło udział 38 sportowców i 36 trenerów. Były to nazwiska wytypowane przez poszczególne organizacje sportowe z powiatu lubińskiego.

O tym, kto wygra, decydowali mieszkańcy w głosowaniu internetowym. Nagrody przyznane zostały w czterech kategoriach: najpopularniejszy sportowiec w sporcie zawodowym, najpopularniejszy trener w sporcie zawodowym oraz najpopularniejszy sportowiec w sporcie wyczynowym i najpopularniejszy trener w sporcie wyczynowym.

W sporcie zawodowym zwyciężyły: bramkarka drużyny piłki ręcznej KGHM MKS Zagłębie Lubin Monika Maliczkiewicz jako najpopularniejszy sportowiec oraz trenerka tejże drużyny Bożena Karkut oczywiście w kategorii trener.

– Gala sportowa w Lubinie odbywa się już drugi raz i bardzo się cieszę, bo to jest taki moment, kiedy wszyscy, którzy pracują jak mrówki, zaczynając od organizacji, po zdobywanie sponsorów, trenerów i zawodników, tworzących to piękne życie, zwane sportem, mogą się spotkać na galowo, a nie spoceni i zmęczeni – mówi uśmiechając się Bożena Karkut. – Jesteśmy dzisiaj nagradzani, nominowani, ale też myślę, że trzeba pogratulować wszystkim, którzy się tym zajmują. To jest na co dzień ciężka praca, zaczynając od rodziców, opiekunów, którzy przyprowadzają swoje pociechy, poprzez trenerów, którzy mobilizują, żeby ten sport był na wyższym poziomie i wszystkich, którzy chcą pracować i trenować, żeby były te sportowe emocje. Ale sportowe emocje to też kibice. Dziękuję, że jesteście z nami i życzę wam, żeby wam się nie znudziło nasze ciągłe wygrywanie – dodaje.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: