Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 grudnia 2023

Najpierw Serbia, a potem Dania i Rumunia

Poznaliśmy terminarz reprezentacji Polski w fazie zasadniczej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023. Biało-Czerwone udział w kolejnym etapie mistrzostw rozpoczną od starcia z Serbią w czwartek (7 grudnia) o godzinie 15.30. Polki do rywalizacji w fazie zasadniczej przystąpią z dwoma punktami na koncie za zwycięstwo z Japonią.

Choć Biało-Czerwone rywalizację w fazie grupowej MŚ 2023 zakończyły już w poniedziałek, zapewniając sobie awans z drugiego miejsca, Polki na poznanie kolejnych rywalek musiały czekać aż do wtorku.

Wszystko za sprawą formatu rozgrywek. W drugiej rundzie czempionatu globu, czyli w fazie zasadniczej, reprezentacja Polski trafi do Grupy III, w której połączy się z zespołami występującymi wcześniej w ramach Grupy E, gdzie ostatnią kolejkę gier zaplanowano właśnie na wtorkowy wieczór.

Po dwóch seriach rywalizacji pewne awansu do drugiej rundy były już zespoły z Danii i Rumunii, które w ostatnim spotkaniu miały rozstrzygnąć między sobą sprawę zwycięstwa w grupie. O ostatnią lokatę premiowaną awansem w bezpośrednim starciu walczyły za to Serbia i Chile. We wtorkowych spotkaniach zgodnie z przewidywaniami triumfowały Dunki (39:23) oraz Serbki (30:16).

W tym momencie reprezentacja Polski poznała zatem swój terminarz gier w fazie zasadniczej. Biało-Czerwone udział w kolejnym etapie mistrzostw rozpoczną od starcia z trzecią drużyną Grupy E, czyli Serbią. Mecz odbędzie się w czwartek, 7 grudnia, o godzinie 15.30. W sobotę o godz. 20.30 Polki zmierzą się ze zwyciężczyniami sąsiedniej grupy Dunkami, a w poniedziałek o godz. 18.00 z drugą drużyną Grupy E – Rumunkami.

Przypominamy, że nasza drużyna udział w fazie zasadniczej rozpocznie z dwoma punktami na koncie dzięki grupowemu zwycięstwu nad Japonią (32:20). Drużyny, które wywalczyły promocję do kolejnego etapu zmagań, rywalizację w fazie zasadniczej rozpoczynają z zachowaniem zdobytych punktów w meczach z rywalkami, które także uzyskały awans.

Na starcie tabeli Grupy III MŚ 2023 przodują Niemki oraz Dunki – obie reprezentacje do kolejnej rundy zabrały ze sobą po cztery “oczka”. Oprócz Polek dwa punkty mają na koncie także Rumunki, a z zerowym dorobkiem do fazy zasadniczej przystępują Japonki i Serbki. Do ćwierćfinału mistrzostw świata awansują dwa najlepsze zespoły. Biało-Czerwone swoje spotkania nadal rozgrywać będą w hali Jyske Bank Boxen w duńskim Herning.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: