Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 11 stycznia 2020

Młyny Stoisław przemieliły Piotrcovię

To nie była wymarzona inauguracja 2020 roku przed własną publicznością dla piłkarek ręcznych Piotrcovii. Drużyna trenera Krzysztofa Przybylskiego przegrała z Młynami Stoisław Koszalin aż 16:27 (7:16) prezentując momentami słabą i nieskuteczną grę.

Wynik spotkania otworzyła Paula Mazurek, ale po chwili trafiła z koła Aleksandra Dorsz i było 1:1. Wyrównaną walkę mieliśmy jednak tylko do szóstej minuty. Wówczas przyjezdne, prowadzone przez byłą zawodniczkę Piotrcovii Anitę Unijat (Augustyniak) absolutnie zdominowały boiskowe wydarzenia. W 17. minucie było 11:4 dla Młynów Stoisław, a piotrkowski zespół raził bezradnością w ataku. Strzelecką niemoc przełamała dopiero Dorsz rzucając bramkę na 5:12. Niewiele jednak to pomogło, koszalinianki nadal miały inicjatywę i zeszły do szatni z wynikiem 16:7. Mecz piłki ręcznej trwa jednak dwie połowy.

Po zmianie stron Piotrcovia mozolnie zaczęła odrabiać straty i po kwadransie drugiej odsłony było już tylko 15:20. Mało tego – gdyby piotrkowski zespół wykorzystał jeszcze kilka sytuacji to mógł nawet nawiązać bramkowy kontakt. Skrzydła podciął jednak niewykorzystany rzut karny przez Danielle Joię. Piotrcovia straciła cztery kolejne bramki, rzuciła w całym meczu już tylko jednego gola i przegrała 16:27.

– My się sami zabijamy własnym błędami. Naprawdę nie wiem co powiedzieć jeśli rzucamy w słupki, poprzeczki, robimy kroki, podajemy w trybuny, czy nie wykorzystujemy aż czterech rzutów karnych. Tak się nie da wygrać. Musimy głęboko ten mecz przeanalizować i od poniedziałku wziąć się do rzetelnej, ciężkiej pracy. Inaczej się nie da – powiedział po spotkaniu Krzysztof Przybylski.

– Nie da się całego meczu grać na sto procent. My naprawdę zagraliśmy niezłą pierwszą połowę i na początku drugiej trochę się ta gra pogorszyła. Na szczęście jednak ostatni kwadrans znów należał do nas i wywozimy z trudnego terenu komplet punktów – oceniła spotkanie Anita Unijat. 

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE – ZOBACZ STATYSTYKI I ZDJĘCIA Z MECZU

Piotrcovia – Młyny Stoisław Koszalin 16:27 (7:16)
Piotrcovia:
 Kolasińska, Opelt, Sarnecka – Joia 2/1, Klonowska 2, Oreszczuk 3, Dorsz 3, Wasilewska, Ciura 2, Charzyńska 2, Sobecka 2/1, Gajewska.
Kary: 6 min (Klonowska x2, Charzyńska)
Rzuty karne: 2/6

Młyny Stoisław Koszalin: Filończuk, Prudzienica – Han 2, Urbaniak 4, Mazurek 1, Mączka 4, Tracz 1, Volovnyk 4, Rycharska 4, Smolnij 3, Borysławska, Tomczyk 1, Andriichuk 3
Kary: 12 min (Mazurek, Mączka, Tracz, Volovnyk, Smolnih, Tomczyk)
Rzuty karne: 0/0

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: