-:-

Dodano: 17 lutego 2022

Młyny Stoisław Koszalin z awansem do ćwierćfinału

Pewne zwycięstwo w meczu 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski mają na koncie szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin. Po zaciętej walce pokonały u siebie EKS Start Elbląg 32:22.

Trudno było typować faworytki spotkania, bo zespoły od początku sezonu prezentują zbliżony poziom, a ich dotychczasowe spotkania w Superlidze należały do wyrównanych. Najpierw koszalinianki uległy rywalkom 24:25, a następnie pokonały je 26:23. Zaciętej walki można było się więc spodziewać także w meczu pucharowym.

Obie drużyny od pierwszych sekund postawiły na mocną obronę, przy czym zarówno koszaliniankom jak i elblążankom zdarzały się błędy w ataku. Prawie cała pierwsza połowa przebiegła pod znakiem wyrównanej rywalizacji. Zespoły praktycznie od początku grały „bramka za bramkę” i żadna z ekip nie potrafiła wypracować pewniejszego prowadzenia (21. min – 9:9.) Dopiero na pięć minut przed końcem pierwszej połowy udało się to miejscowym po efektownej serii trafień Hanny Rycharskiej, Martyny Żukowskiej i Pauli Mazurek. Gospodynie prowadziły 13:9. Zespoły schodziły do szatni przy wyniku 16:12.

Po przerwie „Biało-zielone” wyszły na boisko zupełnie odmienione. Systematycznie zwiększały przewagę (49. min 27:15), natomiast szczypiornistki z Elbląga nie mogły przedrzeć się przez obronę rywalek, a gdy już im się to udawało, często brakowało skuteczności. Ostatecznie koszalinianki wygrały przewagą dziesięciu bramek, a tym samym awansowały do ¼ finału Pucharu Polski. W kolejnej pucharowej rywalizacji zmierzą się ze zwycięzcą meczu KS AZS AWF Warszawa — MKS Piotrcovia Potrków Trybunalski, zaplanowanego na 22 lutego.

— Chciałyśmy się zrehabilitować po ostatnim bardzo słabym meczu ligowym z Perłą i zagrać przed własną publicznością dobrze, konsekwentnie, by kibice zobaczyli, że walczymy i jesteśmy zaangażowane. Fajnie, że nam się to udawało praktycznie od samego początku. Myślę, że to był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu – mówiła po spotkaniu Paula Mazurek, reprezentująca barwy Młynów Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Izabela Prudzienica – Gabriela Urbaniak 7, Paula Mazurek 6, Anna Mączka, Żaneta Lipok 3, Gabriela Haric 3, Karolina Mokrzka 3, Martyna Żukowska 3, Hanna Rycharska 7, Adriana Kurdzielewicz, Daria Somionka.

Skład i bramki EKS Start Elbląg: Wioleta Pająk, Aleksandra Hypka , Julia Żarnoch — Barbara Choromańska 2 , Iga Dworniczuk 1, Paulina Peplińska, Nikola Owczarek, Nikola Szczepanik 2, Joanna Wołoszyk 3, Wiktoria Kostuch 3, Katarzyna Cygan 4, Nikola Głębocka, Paulina Kopańska 3, Paulina Stapurewicz 2, Wiktoria Tarczyluk 2.