-:-

Dodano: 20 maja 2023

MKS Zagłębie Lubin zdobywczyniami Orlen Pucharu Polski!

W tegorocznym finale ORLEN Pucharu Polski MKS Zagłębie Lubin zmierzyło się z Eurobud JKS Jarosław. Aktualne Mistrzynie Polski pewnie pokonały rywalki 34:25 i mogły cieszyć się z kolejnego trofeum w sezonie 2022/2023! MKS Zagłębie Lubin triumfowało w rozgrywkach ORLEN Pucharu Polski już po raz ósmy w historii!

Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie po raz piąty z rzędu gościła finały ORLEN Pucharu Polski Kobiet. Czterokrotnie zwyciężały zawodniczki z Lubina. Tylko w ubiegłym roku musiały uznać wyższość rywalek z KPR Gminy Kobierzyce. Lubinianki na krajowym podwórku w sezonie 2022/2023 nie miały sobie równych. Mistrzostwo Polski wywalczyły sobie już w na pięć kolejek przed finałem PGNiG Superligi Kobiet, a do tego dołożyły wygraną w ORLEN Pucharze Polski. Podopieczne Bożeny Karkut kończą efektownie tegoroczne rozgrywki i mogą cieszyć się z podwójnej korony.

W pierwszych minutach premierowej odsłony starcia finałowego lepiej radziły sobie piłkarki ręczne z Jarosławia. Celnymi rzutami popisywały się Moniky Bancilon, czy Małgorzata Trawczyńska, która dwukrotnie pokonała bramkarkę z Lubina z linii siódmego metra.  Wyrównana walka toczyła się do dwunastej minuty (7:7). Od tego momentu kapitalną serią popisały się „Miedziowe”, zdobywając sześć bramek, nie tracąc przy tym żadnej (20’, 13:7). Niemoc Eurobudu JKS Jarosław przerwała Małgorzata Trawczyńska udanie wykonując rzut karny. Kolejne minuty to popisowa gra mistrzyń Polski, które odskoczyły rywalkom i na przerwę schodziły z zaliczką pięciu trafień (16:11).

Po zmianie stron drużyna Bożeny Karkut kontynuowała dobrą passę, utrzymując przewagę pięciu bramek do trzydziestej piątej minuty. Jarosławianki nie dawały za wygraną, a Walentyna Kozimur popisywała się efektownymi rzutami. Przewaga Lubinianek stopniała do dwóch trafień (38’, 20:18). Karolina Kochaniak-Sala z Kingą Grzyb wzięły sprawy w swoje ręce i kolejne akcje zamieniały w celne rzuty do siatki, ku uciesze lubińskich kibiców. Przewaga MKS-u Zagłębie Lubin w czterdziestej ósmej minucie wzrosła do siedmiu bramek (28:21). Ostatnie minuty meczu należały do „Miedziowych”, które zakończyły starcie różnicą dziewięciu bramek i cieszyły z triumfu w finale ORLEN Pucharu Polski.

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 34:25 (16:11)

MKS Zagłębie Lubin: Zima 1, Maliczkiewicz, Wąż – Galińska 7, Kochaniak-Sala 6, Łabuda 5, Michalak 5, Grzyb 4, Matieli 2, Bujnochova 1, Drabik 1, Milojević 1, Pankowska 1, Kocińska.

Eurobud JKS Jarosław: Kubisztal, Kukharchyk – W. Kozimur 7, Bancilon 5, Trawczyńska 4, K. Kozimur 3, Gliwińska 2, Matuszczyk 2, Wołownyk 2, Dorsz, Mokrzka, Smolinh, Strózik.