-:-

Dodano: 11 września 2016

MKS Selgros zagra w III rundzie Pucharu EHF

MKS Selgros Lublin pokonał IUVENTĘ Michalovce i zajął trzecie miejsce podczas turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń w Lublanie. Mistrzynie Polski zagrają w III rundzie eliminacyjnej Pucharu EHF.

Zawodniczki Sabiny Włodek i Moniki Marzec zrehabilitowały się tym samym za sobotni blamaż i wstydliwą klęskę z amatorskim włoskim Indeco Conversano (27:28). W niedzielnym meczu o trzecie miejsce turnieju MKS pewnie pokonał IUVENTĘ 33:21.

Słowacka drużyna była równorzędnym rywalem dla mistrzyń Polski tylko przez pierwsze dwadzieścia minut gry. Po wyrównanym początku spotkania (8:7 we wspomnianej 20. minucie), MKS przejął inicjatywę i sprawnie zbudował sześć trafień zaliczki (14:8).

– Byłyśmy złe i zawiedzione porażką w półfinale. W meczu z IUVENTĄ pokazałyśmy, że potrafimy lepiej grać w piłkę – powiedziała po spotkaniu bramkarka MKS-u, Weronika Gawlik.

W drugiej połowie lubelski zespół spokojnie kontrolował przebieg gry. Czołowymi postaciami drużyny były Marta Gęga, Dagmara Nocuń oraz Joanna Drabik (wspólnie 12 bramek). Przed przerwą wyróżniła się natomiast Katarzyna Kozimur, która z siedmioma trafieniami była najlepszą strzelczynią spotkania.

Wygrana nad IUVENTĄ dała MKS-owi przepustkę do III rundy eliminacyjnej Pucharu EHF. Mistrzynie Polski nie znają jeszcze swojego rywala. Obecnie trwa rywalizacja w I rundzie eliminacyjnej. W niej zmagania rozpoczęły dwa inne polskie kluby – Vistal Gdynia i Pogoń Baltica Szczecin.

Turniej w Lublanie wygrała miejscowy Krim Mercator, który w decydującym spotkaniu rozbił Indeco Conversano 37:16. Wicemistrzynie Słowenii zagrają tym samym w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Indeco, podobnie jak MKS, przystąpi teraz do rywalizacji w III rundzie eliminacyjnej Pucharu EHF.

Turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzyń / 11.09.2016 / godz. 14:30