-:-

Bez kategorii
Dodano: 12 maja 2018

MKS Perła Lublin z PGNiG Pucharem Polski 2018!

MKS Perła Lublin pokonała SPR Pogoń Szczecin 34:25 (16:11) i zdobyła PGNiG Puchar Polski 2018! Już na początku finałowego starcia w Arenie Kalisz zawodniczki z Lublina objęły kilkubramkowe prowadzenie, którego, pomimo ambitnej postawy szczecinianek, nie oddały już do końca spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli podopiecznych Roberta Lisa, które mocno pracowały w obronie i szybko objęły prowadzenie 5:1. Co więcej Lublinianki nie zamierzały zwalniać tempa, wyprowadziły kolejne ciosy i powiększyły przewagę do sześciu trafień (8:2 w 10 minucie).

Od tego momentu gra się wyrównała. Po wejściu na boisko Moniki Novais Bancilon wyraźnie poprawiła się jakość gry Pogoni w defensywie. Szczecinianki zaczęły zmniejszać straty i po chwili przegrywały już tylko 9:12.

Ostatnie słowo należało jednak do MKS-u. Spora w tym zasługa Aleksandry Rosiak, która zanotowała ważne trafienie z trudnej pozycji w końcówce pierwszej partii. Do przerwy było 16:11 dla mistrzyń Polski.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech skutecznych akcji ofensywnych w wykonaniu Szczecinianek (16:14). Wydawało się, że podopieczne Ljiljany Markovic niebawem doprowadzą do wyrównania.

To jednak zawodniczki z Lublina po raz kolejny zwarły szyki w obronie i odparły natarcie rywalek. Skuteczne akcje w ataku pozycyjnym pozwoliły im odzyskać spokój w boiskowych poczynaniach.

Końcowy kwadrans to wręcz koncertowa gra lubelskiej drużyny, która bezlitośnie wypunktowała rywalki i ostatecznie pewnie zwyciężyła 34:25.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Kinga Achruk z MKS Perły.