Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 20 października 2020

MKS Perła Lublin z Byåsen Håndball Elite w 3. rundzie EHF European League

Byåsen Håndball Elite będzie rywalem MKS Perła Lublin w 3. rundzie kwalifikacji EHF European League. Losowanie odbyło się we wtorek w siedzibie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. 

Wyniki losowanie 3 rundy kwalifikacji EHF European League

Drużyna Mistrzyń Polski była losowana z drugiego koszyka. Mogła więc trafić m.in. na takich rywali, jak duński Vibborg HK, Fleury Loiret Handball z Francji, czy węgierskie DVSC Schaeffler. Ostatecznie padło jednak na drużynę z Norwegii, Byåsen Håndball Elite.

– Skandynawski handball jest bardzo dobrze zorganizowany, ale Byåsen ma dosyć młody zespół. Wydaje mi się, że nasze szanse na awans wynoszą 50/50. Uważam jednak, że dla nas to dobre losowanie – twierdzi szkoleniowiec biało-zielonych, Kim Rasmussen. 

Pierwszy mecz 3. rundy EHF European League odbędzie w weekend 14/15 listopada na wyjeździe. Rewanż odbędzie się natomiast tydzień później w lubelskiej hali Globus. 

– Zawsze lepiej jest grać rewanż u siebie. Koniec końców jednak w czasach koronawirusa nie ma to zbyt dużego znaczenia. Cieszymy się jednak, że wystąpimy w Lidze Europejskiej i już nie możemy się tego doczekać – zaznacza Kim Rasmussen. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: