-:-

Dodano: 15 stycznia 2020

MKS Perła Lublin wygrywa 13. serię z rzędu!

Mecz na szczycie, czyli spotkanie liderek z Lublina przeciwko zajmującej trzecie miejsce w tabeli KPR Kobierzyce dostarczył kibicom zgromadzonym w hali Globus dużej dawki emocji. Gospodynie wygrały 25:24.

„Kobierki” wyczuły, że mają szanse na uzyskanie korzystnego rezultatu w Lublinie. Po dosyć nerwowym początku z obu stron pierwszą bramkę, dopiero w 5 minucie zdobyła po szybkiej kontrze Joanna Gadzina. Przez kolejne minuty mecz toczył się bramka za bramkę. W MKS wynik trzymały głównie Karolina Kochaniak oraz Dominika Więckowska, dzielnie wspomagane przez Asie Szarawagę. Trener Lis rotował wąskim składem na wszystkie możliwe sposoby grając min na dwie środkowe w ataku i trzy w obronie. Do przerwy wynik wynosił 13:13.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły przyjezdne obejmując po rzucie Kingi Jakubowskiej dwubramkowe prowadzenia. Na szczęście dosyć szybko biało – zielone opanowały ustawienie w obronie, a koncert gry w ataku, podobnie jak przed przerwą, dawały rozgrywające Karolina Kochaniak oraz Dominika Więckowska. W końcówce KPR zniwelował przewagę do jednej bramki, rozgrzewając do czerwoności lubelskich kibiców. Ostatnie akcje to błędy w zmianach, wykluczenia i dużo nerwowości z obydwu stron. Z wojny nerwów zwycięsko wyszły gospodynie, które po rzucie Więckowskiej prowadziły 25:23 i utrzymały przewagę do końca spotkania. Twierdza Globus w rozgrywkach PGNiG Superligi pozostała zatem nadal niezdobyta!

Powiedziały po meczu:

Dominika Więckowska – To był bardzo ciężki mecz, przeciwniczki wysoko postawiły nam poprzeczkę. Cieszy zwycięstwo i kolejne punkty. Coraz lepiej rozumiem się z dziewczynami z drużyny. Przed nami krótka przerwa i skupiamy się na niezwykle trudnym meczu w Pucharze EHF.

Karolina Kochaniak – Nasz styl pozostawia jeszcze wiele do życzenia jednak liczne kontuzje nie sprzyjają zgraniu. Najważniejsze dziś jest zwycięstwo i trzy punkty. Z niecierpliwością czekamy na powrót kontuzjowanych koleżanek, wtedy z meczu na mecz będziemy wyglądały coraz lepiej. Myślami jesteśmy już przy najbliższym meczu z ERD.

Patrycja Królikowska – Przez bardzo długi czas nie mogliśmy złapać odpowiedniego rytmu. Był to bardzo trudny i wyrównany mecz. W drugiej połowie udało nam się odskoczyć na kilka bramek i prowadzenia nie oddałyśmy już do końca meczu. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będziemy wyglądały coraz lepiej. Po krótkim odpoczynku z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze.