Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
0
4
M
3
7
S
3
7
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 14 października 2016

MKS i Vistal w roli faworytów

2016.05.08 Szczecin Hala Sportowa Pilka reczna kobiet PGNiG Superliga drugi mecz final Mistrzostw Polski sezon 2015/2016 Pogon Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin N/z Gawlik Weronika Foto Szymon Gorski / PressFocus 2016.05.08 Szczecin Hala Sportowa Handball Women Polish PGNiG Superliga 2nd match final season 2015/2016 Pogon Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin Gawlik Weronika Credit: Szymon Gorski / PressFocus

Piłkarki ręczne MKS-u Selgros Lublin oraz Vistalu Gdynia w sobotnich spotkaniach wystąpią w roli faworytów. Ich rywalkami będą kolejno zawodniczki beniaminka z Kobierzyc oraz Piotrcovii Piotrków Tryb.

6. kolejka / 15.10.2016 / godz. 17:00

KPR KOBIERZYCE

vs

MKS SELGROS
LUBLIN

Beniaminek PGNiG Superligi kobiet, KPR Gminy Kobierzyce, podejmie na własnym parkiecie mistrzynie Polski. To niewątpliwie spore wydarzenie dla lokalnych kibiców, którzy będą mieć możliwość obserwowania najlepszego jak dotąd polskiego zespołu. Gospodynie mogą być skazywane na pożarcie, jednak nie ulega wątpliwości, że będą chciały jak najdłużej postawić opór przyjezdnym i zaprezentować się równie dobrze, jak w ostatnim zwycięskim meczu.

Zespół z Lublina po raz pierwszy wystąpi pod wodzą nowego trenera. Na tym stanowisku Sabinę Włodek zastąpił Neven Hrupec, który ostatnio prowadził rumuńskie CSM Ploiesti. Spotkanie z dziesiątą drużyną tabeli niewątpliwie będzie dobrą okazją do sprawdzenia możliwości swoich zawodniczek i przećwiczenia różnych schematów.

6. kolejka / 15.10.2016 / godz. 18:00

VISTAL
GDYNIA

vs

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

Drugim sobotnim pojedynkiem będzie starcie Vistalu Gdynia i Piotrcovii Piotrków Tryb. Podopieczne Pawła Tetelewskiego nie powinny mieć problemów ze zgarnięciem całej puli, co pozwoli im pozostać jedną z dwóch niepokonanych drużyn. W ostatniej kolejce gdynianki pewnie pokonały Energę AZS i wydaje się, że podobny scenariusz powtórzy się w najbliższy weekend.

Sytuacja piotrkowianek nie jest najlepsza. Tylko jeden punkt wywalczony w meczu z Akademiczkami z Gdańska sprawia, że zespół Michała Pastuszko plasuje się na przedostatnim miejscu. Nie wydaje się, by po najbliższym spotkaniu pozycja ta uległa poprawie. Faworytem są gospodynie, jednak dla Piotrcovii będzie to dobry sprawdzian przed kolejnymi bardzo ważnymi meczami z KPR-em Jelenia Górą i KPR-em Kobierzyce, w których mogą już realnie myśleć o wygranej.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: