Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 11 kwietnia 2017

MKS i Kram Start żądne punktów

Rywalizacja o mistrzostwo Polski trwa w najlepsze. W dogodnej sytuacji są zawodniczki Vistalu, które w środę podejmą na własnym parkiecie Energę AZS. O bezcenne punkty walczyć będą bezpośredni rywale, MKS Selgros oraz Metraco Zagłębie, natomiast 25. kolejkę zakończy spotkanie Kram Startu z Pogonią Baltica.

25. kolejka / 12.04.2017 / godz. 18:00

VISTAL
GDYNIA

vs

ENERGA AZS
KOSZALIN

energa

Zespół Pawła Tetelewskiego znajduje się w bardzo dobrej sytuacji. Trzy punkty przewagi nad kolejnym w tabeli Metraco Zagłębiem sprawiają, że zawodniczki Vistalu mają swego rodzaju komfort i teoretycznie prostą drogę do mistrzostwa. Najbliższym wyzwaniem, które stoi przed gdyniankami, będzie szósta w stawce Energa AZS Koszalin. Wydaje się więc, że zadanie najprostsze z dotychczasowych, szczególnie że podopieczne Anity Unijat w ostatnich dwóch spotkaniach zanotowały porażki. Akademiczki udowodniły już jednak, że są w stanie wygrywać z mocniejszymi od siebie drużynami, a w lutym przekonał się o tym sam Vistal. Dla gdynianek będzie to dobra okazja do rewanżu.

25. kolejka / 12.04.2017 / godz. 18:00

MKS SELGROS
LUBLIN

vs

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

Aktualne mistrzynie Polski, które w ostatniej kolejce zaliczyły kolejną porażkę, podejmą na własnym parkiecie Metraco Zagłębie. Lubinianki wykorzystały natomiast ostatnie potknięcia właśnie MKS-u i Kram Startu, dzięki czemu awansowały na drugą pozycję. Ewentualne zwycięstwo Zagłębia w środę pozwoli im w dalszym ciągu myśleć o mistrzowskim tytule, jednocześnie znacznie oddalając od niego MKS. W rywalizacji obu zespołów do tej pory punkty pozostawały w miejscu rozgrywania spotkania. Podopieczne Bożeny Karkut pragną przełamać tę regułę.

25. kolejka / 12.04.2017 / godz. 18:30

KRAM START
ELBLĄG

vs

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

Do ciekawej konfrontacji dojdzie w Elblągu, gdzie miejscowy Kram Start będzie chciał zrehabilitować się za ostatnią porażkę z liderem tabeli, Vistalem. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bowiem podopieczne Andrzeja Niewrzawy zmierzą się z Pogonią Baltica. Szczecinianki co prawda plasują się na piątej pozycji, jednak stać je na więcej. Udowodniły to w zeszły weekend, kiedy pokonały aktualnego mistrza Polski, MKS Selgros. Kolejne zdobyte punkty pozwolą im nawiązać kontakt z czołówką i włączyć się do walki o medale.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: