-:-

Dodano: 8 sierpnia 2022

MKS FunFloor Perła Lublin zwycięzcą towarzyskiego turnieju w hali Globus

Biało-zielone mogą się cieszyć z pierwszego sukcesu przed sezonem 2022/2023. Międzynarodowy towarzyski turniej organizowany w lubelskiej hali Globus padł łupem gospodyń. Podopieczne Moniki Marzec zakończyły zmagania wygraną z Iuventą Michalovce 30:20.

Podopieczne Moniki Marzec podczas turnieju rozgrywanego w dniach 5-7 sierpnia zaliczyły dwa zwycięstwa. Tym samym mogą się pochwalić kompletem wygranych. Łącznie rozegrano trzy spotkania. Pierwszego dnia lubelski MKS zwyciężył z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 31:27. W sobotnie popołudnie słowacka Iuventa Michalovce wygrała z piotrkowiankami 27:23. Ostatniego dnia sparingowych rozgrywek stanęły przed sobą dwa niezwyciężone zespoły. Niedzielne zakończenie turnieju należało do gospodyń. Lublinianki podejmowały gości ze Słowacji i zwyciężyły 30:20.

Wynik otworzyły Słowaczki. Ich jednobramkowa przewaga utrzymywała się do końca piątej minuty. Wówczas kontrę celnym rzutem do pustej bramki wykończyła Julia Pietras. W połowie dziewiątej minuty Romana Roszak zdobyła bramkę na 2:1 dla ekipy z Lublina. Przyjezdne jednak nie dawały za wygraną i szybko doprowadziły do remisu. Po pierwszym kwadransie gry tablica wyników wskazywała rezultat 5:5. Trzy minuty później nasze szczypiornistki prowadziły już czterema bramkami.

Lublinianki z każdą sekundą stawały się skuteczniejsze. W 23. minucie prowadziły już 15:8. Po cztery trafienia miały na swoich kontach wówczas Katarzyna Portasińska i Magda Więckowska. Szybko ich wyczyn wyrównała popularna „Cleo”. Do przerwy przyjezdne zdołały tylko minimalnie skrócić dystans. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 17:12 na korzyść gospodyń.

Pierwsza bramka po zmianie stron padła dopiero w 35. minucie. Jej autorką była Julia Pietras. W tym fragmencie spotkania cześciej do siatki trafiały jednak zawodniczki Iuventy. Pod koniec trzeciego kwadransa dystans pomiędzy obiema drużynami zmalał do zaledwie dwóch goli. Wówczas Monika Marzec poprosiła o czas, a chwilę później jej podopieczne ruszyły do ataku. Pięciobramkową przewagę biało-zielone odzyskały na 11 minut przed końcową syreną, a niedługo później „odjechały” na dziesięć trafień. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 30:20 i w imponującym stylu przypieczętowały wygraną w całym turnieju.

Tytuł MVP lubelskiego turnieju powędrował do Kingi Achruk. Najskuteczniejsza była z kolei Katarzyna Portasińska, która umieściła piłkę w siatce aż 13 razy.

MKS FunFloor Perła Lublin – Iuventa Michalovce 30:20 (17:12)

MKS: Gawlik, Sarnecka, Wdowiak – M. Więckowska 7, Pietras 6, Portasińska 6, Roszak 5, Achruk 3, Noga 2, Andruszak 1. Kary: 8 min. Trener: Monika Marzec

Iuventa: Jablonska-Bobal, Naira – Kluckova 6, Dvorscakova 4, Wollingerova 3, Popovcova 2, Kohuch 1, Gheorghe 1, Humel 1, Borysevych 1, Krivokapic 1.  Kary: 6 min. Trener: Peter Kostka.