Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 września 2022

Mistrzynie zaczęły z impetem!

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin od pewnego zwycięstwa zaczęły start w nowym sezonie PGNiG Superligi Kobiet. Na inaugurację rozgrywek aktualne mistrzynie Polski nie dały szans Piotrcovii Piotrków Trybunalski, zwyciężając pewnie 

Zagłębie chciało pewnie zacząć sezon i plan ten zrealizowało. Przyjezdne tylko w pierwszych minutach były w stanie „trzymać” wynik, ale z biegiem czasu to Miedziowe się rozkręciły i wypracowały sobie kilkubramkową przewagę. Lubinianki grały pewnie zarówno w obronie, jak i ataku, czego efektem były kolejne bramki. Klasą samą w sobie była rozgrywająca mistrzyń Polski Karolina Kochaniak-Sala, która raz po raz nękała piotrkowską defensywę. Zagłębie od początku tworzyło zgrany kolektyw i wybijało rywalki z ich rytmu. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej już przed przerwą praktycznie rozstrzygnęły losy meczu i ani myślały oddać pola rywalkom.

Sześciobramkowa przewaga, uzyskana w pierwszej części spotkania pozwoliła na kontrolowanie meczu po zmianie stron. W drugiej połowie oglądaliśmy wymianę ciosów i walkę bramka za bramkę, ale to Zagłębie cały czas było pewne swego. Dobra defensywa, skutecznie wykańczane kontry, kolejne udane interwencje Moniki Maliczkiewicz – to pełen obraz inauguracyjnego meczu mistrzyń Polski. Miedziowe grały jak natchnione i pod koniec spotkania jeszcze powiększały swoją przewagę. Karolina Kochaniak-Sala? Stuprocentowa skuteczności (10/10) i zasłużone MVP. Zagłębie zaczęło sezon z impetem i już czeka na kolejny mecz. Tym razem przeciwnikiem będzie JKS Eurobud Jarosław.

MVP meczu: Karolina Kochaniak-Sala 
MVP Piotrcovii: Sylvie Plaskova

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:22 (18:12)

Zagłębie: Maliczkewicz, Zima, Wąż – Łabuda, Pankowska, Grzyb, Sustkova, Górna, Drabik, Galińska, Michalak, Bujnochova, Kochaniak-Sala, Matieli, Milojević.

Piotrcovia: Opelt, Suliga – Drażyk, Radusho, Senderkiewicz, Oreszczuk, Polaskova, Królikowska, Grobelna, Jasińska, Sobecka, Trbović, Świerczek, Waga, Jureńczyk, Martins. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: