-:-

Dodano: 28 stycznia 2022

Mistrzynie się nie zatrzymują!

Czternasta wygrana w lidze stała się faktem. W 15. serii, rozegranej awansem piłkarki ręczne Zagłębia Lubin pokonały Eurobud JKS Jarosław 30:24 (16:11). Miedziowe umocniły się tym samym na pierwszym miejscu w tabeli!

Kinga Grzyb MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet

W Lubinie zobaczyliśmy dwa zespoły walczące o medale, Zagłębie o mistrzostwo, JKS o brąz. Już początek pokazał, że jarosławianki nie zamierzają się poddać w meczu z liderem rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Po walce bramka za bramkę od wyniku 4:4 przyjezdne wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Kolejne fragmenty gry to cztery bramki z rzędu Zagłębia, które prowadziło 8:6. Na parkiecie oglądaliśmy ciekawe, składne akcje, a oba zespoły dawały z siebie sto procent. Prawdziwą technikę prezentowała Patrycja Matieli, która w dwudziestej minucie miała na swoim koncie trzy trafienia i kilka asyst. Z drugiej strony bardzo dobrze prezentowała się Sylwia Matuszczyk. Lubinianki „odpaliły” w końcówce pierwszej połowy, wyjaśniając sytuacje. Z wyniku remisowego zrobiło się 16:11, co było dla mistrzyń Polski komfortową sytuacja przed drugą częścią spotkania.

Druga połowa w wykonaniu Zagłębia to prawdziwa dominacja. Miedziowe grały lepiej od rywalek, zarówno w ataku, jak i obronie, a w bramce kolejne piłki odbijała Monika Maliczkiewicz. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron przewaga lubinianek zbliżała się do 10 bramek przewagi. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej kontrolowały boiskowe wydarzenia, a kolejne akcje ofensywne na bramki zamieniała Karolina Kochaniak-Sala. Zagłębie się nie zatrzymywało i pewnie zmierzało po kolejną, czternastą już wygraną w lidze. Dziesięć minut przed końcem spotkania było 27:19 i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Lubinie. Zagłębie się nie zatrzymuje i wygrywa kolejne spotkanie!

MVP meczu: Karolina Kochaniak-Sala (Zagłębie)
MVP JKS: Sylwia Matuszczyk

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 30:24 (16:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Łabuda 3, Grzyb, Hartman 2, Górna 4, Miłek, Galińska 1, Zawistowska 3, Kochaniak-Sala 7, Matieli 4, Noga 1, Milojević 5.

JKS: Kordowiecka, Durasinović – Balsam 4, Gadzina 3, Mrden, Matuszczyk 7, Volovnyk 2, Nestsiaruk 1, Guziewicz, Smolinh 3, Zimny, Strózik, Kukharchyk, Vukcević, Kozimur 4.