Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
1
3
M
4
2
S
0
0
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 12 listopada 2021

Mistrzynie Polski walczą o grupę!

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin rozpoczynają walkę w trzeciej rundzie Ligi Europejskiej. W tej fazie rozgrywek aktualne Mistrzynie Polski czeka starcie zespołem rosyjskiej ekstraklasy, Zvezdą Zvenigorod.

Kinga Grzyb MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet

Rywalki Miedziowych w rodzimych rozgrywkach zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej. Walka o medale drużynie Zvezdy raczej nie grozi. W rosyjskiej ekstraklasie obecnie dzielą i rządzą ekipy z Moskwy, Rostowa i Togliatti. Lada zajmuje trzecie miejsce i ma na swoim koncie 13 punktów, o 9 więcej od pozostałej dwójki z Krasnodaru i właśnie Zvenigorodu.

Podmoskiewski klub w ostatnim czasie nie rozpieszcza swoich kibiców wielkimi sukcesami, jednak jeszcze nie tak dawno Zvezda była nie tylko czołową drużyną w swoim kraju, ale i na całym Starym Kontynencie. W 2008 roku zespół wygrał najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe, czyli Ligę Mistrzów, a sezon wcześniej triumfował w Pucharze EHF.

Na rodzimym podwórku Zvezda zgromadziła pięć medali – złoto, trzy srebra oraz jeden brąz, a także trzy krajowe Puchary. Ostatni sukces to 2011 i roku i wywalczenie wicemistrzostwa Rosji.

Zvezda Zvenigorod to stały bywalec europejskich pucharów. Klub występuje rokrocznie na arenie międzynarodowej, ma na swoim koncie występy zarówno we wspomnianej Lidze Mistrzów, a także Pucharze EHF oraz Pucharze Zdobywców Pucharów.

Zespół oparty jest na rosyjskich zawodniczkach. W kadrze znajdują się tylko i wyłącznie rodzime szczypiornistki, często też wychowanki – Jest to zdecydowanie inna piłka ręczna niż ta, z którą mamy do czynienia na co dzień w naszej lidze. Rosyjska piłka ręczna przede wszystkim oparta jest na zawodniczkach, które dosyć szybko ruszają się na nogach, zarówno do przodu, jak do tyłu. Jest tam niesamowita ilość rzutów bieżnych, z pierwszego kroku. Zespół dysponuje zawodniczkami z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, praktycznie na każdej pozycji czeka nas zagrożenie. Musimy się tam wspiąć na wyżyny, aby osiągnąć jak najlepszy wynik przed rewanżem na naszym parkiecie – mówi Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

Rosyjski zespół był rozstawiony i pucharową rywalizację zaczyna dopiero od trzeciej rundy. Zagłębie ma za sobą dwumecz z wicemistrzem Szwajcarii. Miedziowe w hali RCS w Lubinie dwukrotnie pokonały LC Brühl Handball 35:19 i 33:24 i pewnie awansowały do trzeciej rundy rozgrywek EHF Ligi Europejskiej.

Do Rosji ekipa mistrzyń Polski uda się w mocno okrojonym składzie. Oprócz Patrycji Świerżewskiej i Anety Łabudy, które powoli wracają do zdrowia po kontuzjach, w starciu ze Zvezdą zabraknie Karoliny Kochaniak-Sali oraz Darii Zawistowskiej, które doznały kontuzji w dwóch ostatnich meczach PGNiG Superligi Kobiet.

Pierwszy mecz rywalizacji odbędzie się w Rosji w sobotę o godzinie 17:00 czasu polskiego. Rewanż odbędzie się w niedzielę 21 listopada w hali RCS w Lubinie o godzinie 17:30.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: