-:-

Dodano: 10 grudnia 2021

Mistrzynie Olimpijskie za mocne

Polki przegrały z Francją 16:26 w pierwszym spotkaniu II rundy Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Porażka z Mistrzyniami Olimpijskimi oznacza, że Biało-Czerwone nie mają już szans na wyjście do ćwierćfinału.

Początek zmagań w II rundzie nie był zbyt szczęśliwy dla Polek. W pierwszym spotkaniu tej fazy rozgrywek Biało-Czerwone zmierzyły się z Francją, która na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii zdobyła komplet punktów. Już od pierwszych minut to Francuzki narzuciły swoje warunki i z minuty na minutę budowały swoją przewagę. W polskiej bramce Adrianna Płaczek robiła co tylko mogła by zatrzymać rywalki jednak to wciąż było za mało. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Francuzek 14:9

W drugiej odsłonie spotkania Mistrzynie Olimpijskie tylko potwierdzały swoją dominację na boisku. Świetnie funkcjonująca obrona nie pozwalała Polkom przebić się i wykończyć akcje. To sprawiło, że w końcowym rozrachunku Biało-Czerwone przegrały 16:26, tracąc tym samym szansę na awans do ćwierćfinału.

Francja – Polska 26:16 (14:9)

Francja: Glauser, Darleux – Nocandy 2, Toublanc 4, Valentini, Pineau 3, Lassource, Zaadi 3, Niakate 2, Ahanda 1, Sercien 3, Horacek 1, Edwige, Foppa 5, Nze Minko 1, Granier 1. Trener: Krumbholz.

Polska: Maliczkiewicz, Płaczek, Zima – Zimny 2, Płomińska 1, Kobylińska 1, Balsam 3, Gęga, Matuszczyk, Górna, Rosiak 1, Nosek, Szarawaga, Achruk 2, Roszak 3, Nocuń 3. Trener: Senstad.