Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 maja 2021

Mistrzowski tytuł wraca do Zagłębia

24 serie potrzebowała drużyna MKS-u Zagłębia Lubin, aby zapewnić sobie tytuł Mistrzyń Polski. Dzięki wygranej z drużyną EKS Startu Elbląg, Miedziowe, z dorobkiem 65 punktów, zapewniły sobie pierwsze miejsce w sezonie 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet. Tytuł wraca, do drużyny z Dolnego Śląska, po 10 latach! 

MKS Zagłębie Lubin Mistrzem Polski 2020/2021 / PGNiG Superliga Kobiet

Podczas piątkowego meczu MKS Zagłębia Lubin z EKS Startem Elbląg 32:17, drużyna z Lubina zdobyła wystarczającą liczbę punktów, aby na 4. serii przed końcem sezonu zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Nawet jeśli ich bezpośrednie rywalki, MKS Perła Lublin i KPR Gminy Kobierzyce, wygrają wszystkie pozostałe mecze, a lubinianki nie zdobędą choćby punktu w pozostałych spotkaniach, ich pierwsze miejsce w tabeli pozostanie niezagrożone. 

Drużyna z Lubina przełamała klątwę drugiego miejsca, które zajmowała w ostatnich 4 sezonach PGNiG Superligi Kobiet. Historycznie, Miedziowe zdobyły 18 medali mistrzostw Polski, z czego 13 razy plasowały się na drugim miejscu. Tegoroczny triumf jest drugim w historii klubu, poprzednio taki sukces wywalczyły w 2011 roku.

Zagłębie Mistrzem Polski!

Najlepsza drużyna PGNiG Superligi Kobiet MKS Zagłębie Lubin S.A. 🏆 Czysta RADOŚĆ

Posted by PGNiG Superliga Kobiet on Friday, May 7, 2021

W sezonie 2020/2021, pod wodzą Bożeny Karkut, lubinianki zbudowały zdecydowanie najlepszą drużynę w tym sezonie. Ani razu nie przegrały meczu domowego, a w spotkaniach wyjazdowych tylko trzy razy uległy rywalkom po rzutach karnych. Łącznie zdobyły 687 goli, tracąc 548. W obecnym sezonie drużyna z Zagłębia bazuje na doświadczonych liderkach: Kindze Grzyb, Patrici Matieli, Joannie Drabik, a strzałem w „10” okazały się transfery Karoliny Kochaniak i Patrycji Świerczewskiej. W życiowej formie jest bramkarka Miedziowych Monika Maliczkiewicz, która w wielu spotkaniach wprost murowała swoją bramkę i jest jedyną zawodniczką w ekipie Zagłębia pamiętającą tytuł z 2011 roku. Natomiast skrzydłowa Adrianna Górna – ma szansę zdobyć tytuł królowej strzelczyń.

Sukces Zagłębia nie byłby możliwy bez doświadczonej trenerki Bożeny Karkut, która prowadzi tę drużynę nieprzerwanie od 2000 roku. Jest jedną z ikon klubu i razem z Maliczkiewicz dwukrotnie zdobyła mistrzostwo z ekipą Zagłębia Lubin. Wywalczone mistrzostwo Polski gwarantuje drużynie grę w EHF Lidze Europy. 

Skład Mistrzyń Polski 2020/2021:

Adrianna Kurdzielewicz,
Adrianna Górna,
Daria Zawistowska,
Emilia Galińska,
Joanna Drabik,
Jovana Milojevic,
Karolina Kochaniak,
Katarzyna Drzemicka,
Kinga Grzyb,
Kinga Stanisławczyk,
Małgorzata Mączka,
Malwina Hartman,
Monika Maliczkiewicz,
Monika Wąż,
Patricia Matieli,
Patrycja Noga,
Patrycja Świerżewska,
Victoria Belmas.

Sztab szkoleniowy:

Bożena Karkut,
Renata Jakubowska,
Rafał Gąsecki,
Natasza Tsvirko.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: