-:-

Dodano: 7 września 2021

Mistrz zaczyna od wygranej!

Ależ to było otwarcie! Pierwszą bramkę w nowym sezonie PGNiG Superligi Kobiet zdobyła Daria Zawistowska w drugiej minucie spotkania, a na 2:0 podwyższyła dwie minuty później. Pierwszą bramkę dla JKS zdobyła w piąte minucie Vallianstina Nestsiaruk, ale kolejne trafienia były już autorstwa Miedziowych. W siódmej minucie Zagłębie prowadziło 5:1, wchodząc w mecz jak na mistrza przystało. O czas chwilę później poprosił szkoleniowiec gości Reidar Moistadt, jednak znów bramkę zdobyło Zagłębie, a konkretnie wyróżniająca się na parkiecie Emilia Galińska, która przed upływem dziesiątej minuty miała na swoim koncie już cztery bramki! Zagłębie w pewnym momencie prowadziło już 8:2, ale przyjezdne nie zamierzały składać broni – w 20. minucie było tylko 10:9. Lubinianki „odpaliły” znów pod koniec pierwszej połowy, zaczynając budować swoją przewagę. W tym czasie na listę strzelców wpisała się nawet Monika Maliczkiewicz, która dobyła bramkę, rzucając przez całe boisko. Do przerwy mistrzynie Polski prowadziły 18:13.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza zaczęła się od mocnego uderzenia. Dziesięć minut po wznowieniu gry Zagłębie wygrywało już 23:15, dając sygnał, że w tym sezonie znów będzie piekielnie silne. Koncert Miedziowych w drugiej połowie trwał w najlepsze. Lubinianki wykorzystywały każdą nadążającą się okazję i nie pozwoliły rywalkom na wiele. Przewaga mistrzyń Polski oscylowała w okolicach dziesięciu bramek i stało się jasne, kto na inaugurację sezonu zainkasuje komplet punktów.

MVP meczu: Adrianna Górna

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 35:30 (18:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż – Jakubowska 4, Grzyb 3, Hartman 1, Górna 6, Miłek, Drabik 4, Galińska 7, Zawistowska 4, Kochaniak-Sala 4, Matieli 1, Noga, Milojević.

JKS: Durasininović – Balsam 7, Gadzina, Dorsz 4, Mrden 3, Matuszczyk 1, Volovnyk, Nestsiaruk 6, Guziewicz, Smolinh 3, Strózik, Kukharchyk, Vukcević 2, Kozimur 4.