Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
1
4
M
1
2
S
0
5
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 listopada 2021

Miesiąc Jakubowskiej

Rozgrywająca Zagłębie zdominowała październik! W cały miesiącu rzuciła 32 bramki w trzech meczach przy skuteczności równej 66%. Partnerem tytułu zawodniczki miesiąca PGNiG Superligi Kobiet jest Balticus. 

Zawodniczka Października Kinga Jakubowska MKS Zagłębie / PGNiG Superliga Kobiet

Kinga Jakubowska od początku swojej seniorskiej kariery reprezentowała barwy KPR Gminy Kobierzyce. Debiutowała w Superlidze Kobiet mając zaledwie 17 lat. W sezonie 2018/2019 była trzecia w klasyfikacji strzelczyń – rzuciła 138 bramek w 25 meczach. W sezonie 2019/2020 zdobyła z drużyną brązowy medal PGNiG Superligi Kobiet oraz trzy Gladiatory, w tym dla najlepszej Zawodniczki Sezonu. W poprzednim roku na jej konto powędrował srebrny medal i tytuł najlepszej strzelczyni PGNiG Superligi Kobiet. Rozgrywająca przeszła do Zagłębia Lubin przed tym sezonem. W nowych barwach zaaklimatyzowała się bardzo szybko. Na dzień dzisiejszy prowadzi w klasyfikacji strzelczyń z dorobkiem 72 bramek. Przewodzi również w rankingu MVP Lirene z pięcioma nagrodami.

Kinga nominowana została przez Piotra Wesołowskiego z Przeglądu Sportowego

Rozgrywająca ekipy mistrzyń Polski w październiku zaimponowała skutecznością – 7 goli z Młynami Stoisław Koszalin, 14 bramek przeciwko swojej poprzedniej ekipie KPR Kobierzyce oraz 11 trafień w Jarosławiu przeciwko Eurobud JKS. Szkoda, że 22-letniej prawej rozgrywającej w najbliższym czasie nie obejrzymy w akcji w reprezentacji Polski.

Pozostałymi nominowanymi były Aleksandra Dorsz (Eurobud JKS Jarosław) i Joanna Wołoszyk (EKS Start Elbląg)

Nagrodą dla Zawodniczki Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze Kobiet zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: