Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 kwietnia 2020

#MiedziowiWPogotowiu

Klub piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A. po raz kolejny włączył się do akcji pomocy służbom medycznym. Dziś Miedziowi, wraz z jedną z pizzerii, dostarczyli posiłki do bazy Pogotowia Ratunkowego w Lubinie.

Paulina Kasprzyk i Patryk Wiącek Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet

Koronawirus wpłynął negatywnie praktycznie na wszystkie dziedziny naszego życia. Codziennie podejmujemy wiele kroków, aby walczyć z pandemią. Jedną z nich jest pomoc tym, którzy pracują oko w oko z koronawirusem, czyli ratownicy medyczni.

Dziś bazę Pogotowia Ratunkowego w Lubinie odwiedzili szczypiorniści. Paulina Kasprzyk i Patryk Wiącek wraz z „Don Placek Freshly Baked Pizza” poczęstowali medyków pyszną pizzą – Zawsze możemy liczyć na ratowników. Jeszcze przed epidemią byli obecni na naszych meczach i zawsze pomagali w razie urazu czy kontuzji. Dziś są na pierwszej linii frontu i chociaż takim małym gestem chcieliśmy się im odwdzięczyć i podziękować za heroiczną, codzienną walkę o nasze zdrowie – mówi rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin. Paulina Piechnik sama też pomagała przy przygotowaniu pizzy – To dla mnie nowe wyzwanie. Wraz z moim mężem Kubą przygotowywaliśmy pizzę, która mam nadzieję, będzie smakować naszym ratownikom – mówi szczypiornistka.

Paulina Kasprzyk Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet

– Pizza jest przepyszna. Dziękujemy – mówi Hanna Słomka, kierownik lubińskiego oddziału Pogotowia Ratunkowego w Legnicy. – Jesteśmy podbudowani tak wspaniałym zachowaniem mieszkańców Lubina, którzy wspierają nas na każdym kroku. Dziękujemy szczypiornistom, którzy są z nami od początku walki z epidemią – dodaje.

Działanie razem to niepowtarzalna, najmocniejsza i wielka siła – i z tego założenia wyszli szczypiorniści, którzy w ramach akcji #MiedziowiWPogotowiu jeszcze nie raz odwiedzą lubińskich medyków.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: