Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 19 listopada 2020

#MiedziowiWPogotowiu – kolejna wizyta w bazie pogotowia

Przedstawiciele klubu piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A. oraz Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie po raz kolejny odwiedzili lubińskich ratowników medycznych, dostarczając do bazy pogotowia posiłki, w postaci przepysznych hamburgerów. 

#MiedziowiWPogotowiu to akcja zainicjowana przez klub piłki ręcznej, która ma celu podziękować tym, którzy pracują na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. W bazie pogotowia pojawili się Marcel Sroczyk i Emilia Galińska z MKS Zagłębie Lubin S.A. oraz Romuald Kujawa z Regionalnego Centrum Sportowego  – Jesteśmy z wizytą u ratowników medycznych po raz czwarty od początku pandemii. Cieszymy się, że chociaż w takim stopniu możemy podziękować tym którzy tak dzielnie walczą w tych trudnych dla nas wszystkich czasach – mówi Marcel Sroczyk, skrzydłowy Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski.

Przedstawiciele klubu piłki ręcznej i Regionalnego Centrum Sportowego w bazie pojawili się wraz z „I Love Burger”, dostarczając ratownikom pyszne hamburgery – W obecnej sytuacji różnego rodzaju pomóc jest teraz szczególnie wskazana. Ratownicy medyczni, jak i cała służba zdrowia mają teraz naprawdę ogrom pracy, dlatego cieszymy się, że wraz z Zagłębiem i RCS-em, mogliśmy dołożyć małą cegiełkę do podziękowań dla naszych medyków – mówi Patryk Dziwiński z „I Love Burger”, były szczypiornista Zagłębia. 

Działanie razem to niepowtarzalna, najmocniejsza i wielka siła – i z tego założenia wyszli szczypiorniści, którzy w ramach akcji #MiedziowiWPogotowiu jeszcze nieraz odwiedzą lubińskich medyków – Dziękujemy bardzo za pamięć i podziękowania. Ostatnio mamy dużo pracy, ciężkiej pracy i takie gesty bardzo nas cieszą. Dużo jest wyjazdów karetek, długo też przebywamy w tych specjalnych kombinezonach, żeby przekazać pacjenta na SOR. Na pewno jest to długa i ciężka praca, tym bardziej w ostatnich dniach i tygodniach. Dlatego wciąż prosimy wszystkich o przestrzeganie zasad, które zatrzymują rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dbajmy o siebie, często myjmy ręce, nośmy maseczki i zachowujmy dystans – mówi Hanna Słomka, kierownik lubińskiego oddziału Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: