Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 listopada 2020

Miedziowe zrewanżowały się za pierwszą rundę

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zrewanżowały się Piotrcovii za przegraną po karnych na inaugurację sezonu. Dziś Miedziowe wygrały w regulaminowym czasie, prowadziły cały mecz, ale rywalki ponownie postawiły trudne warunki i pokazały, że w czołówce PGNiG Superligi Kobiet znajdują się nieprzypadkowo. Miedziowe pokonały rywalki 35:32 (17:12).

Patrycja Świerżewska MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet

Obie drużyny wróciły do gry po blisko trzytygodniowej przerwie, a pierwszą bramkę zdobyła Adrianna Górna. Miedziowe poszły za ciosem i po trzech minutach było już 3:0, w siódmej lubinianki prowadziły 5:2, a aż trzy bramki były autorstwa skrzydłowej Zagłębia i reprezentacji Polski. W jedenastej minucie spotkania o czas poprosił Krzysztof Przybylski, gdyż jego zespół miał spore problemy ze sforsowaniem defensywy miejscowych. Szkoleniowiec piotrkowskiej ekipy przekazała wskazówki swoim zawodniczkom, ale obraz gry nie uległ zmianie. Zagłębie grało pewnie i skutecznie kończyło kolejne akcje ofensywne, utrzymując 4-5 bramkową przewagę. W końcówce pierwszej połowy przewaga lubinianek jeszcze się uwidoczniła, a przy zagraniach Patrycji Matieli ręce same składały się do oklasków. Przewaga Miedziowych utrzymała się na poziomie pięciu bramek przewagi do przerwy.

Na początku drugiej połowy stroną przeważającą nadal było Zagłębie, ale piotrkowianki w okolicach 40. minuty złapały wiatr w żagle. Piotrcovia potrafiła wykorzystać grę w przewadze na tyle skutecznie, że zniwelowała straty do dwóch trafień – 21:23 w 43. minucie. Chwilę później swoją siódmą bramkę zdobyła Magda Więckowska i przyjezdne złapały kontakt. Ważne bramki ze skrzydła rzucała Daria Zawistowska i Miedziowe wyszły na 3-bramkowe prowadzenie. Przyjezdne szybko zdobyły dwie bramki i emocje zaczęły się ponownie. Niespełna osiem minut przed końcem spotkania na tablicy wyników było 30:29. I znów w roli głównej wystąpiły skrzydłowe Zagłębia – Daria Zawistowska i Adrianna Górna zdobyły bardzo ważne bramki, przybliżając swój zespół do zwycięstwa. Miedziowe wygrały, prowadziły cały mecz, ale walki piotrkowiankom odmówić nie można.

Kinga Grzyb (Zagłębie): Bardzo się cieszymy, że po takiej przerwie wróciłyśmy do grania i wyszłyśmy zwycięsko z tego starcia. Był o bardzo trudno mecz, ale same sprawiłyśmy, że właśnie tak było. Nie wykorzystałyśmy wielu stuprocentowych sytuacji, gdzie powinnyśmy „dobić” przeciwnika i już w pierwszej połowie prowadzić większą ilością bramek. Cieszy sam końcowy wynik. Dziewczyny fajnie powalczyły w obronie, bramka fajnie pobroniła i już czekamy na czwartkowe debry w Kobierzycach.

Krzysztof Przybylski (trener Piotrcovii): Gratuluję zespołowi Zagłębia, bo wyrwał to zwycięstwo po walce, takiej solidnej walce. Nie graliśmy trzy tygodnie i ten brak rytmu meczowego lepiej zniosło Zagłębie, do tego lubinianki lepiej zagrały w obronie i to też miało znaczenie. W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej, mieliśmy swoje szanse, żeby dojść na remis, niestety nam się to nie udało.

MVP meczu: Karolina Kochaniak (Zagłębie)
MVP Piotrcovii: Magda Więckowska

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 35:32 (17:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Grzyb 6, Hartman 1, Kurdzielewicz, Górna 7, Drabik 3, Galińska 1, Zawistowska 4, Kochaniak 5, Matieli 4, Noga, Belmas, Świerżewska 4, Milojević.

Piotrcovia: Opelt – Płomińska 5, Zaleśny 1, Drażyk 3, Klonowska 4, Oreszczuk, Roszak 2, Więckowska 9, Szynkaruk 1, Charzyńska, Trawczyńska 1, Sobecka 4, Sarnecka, Macedo 2.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: