-:-

Dodano: 23 października 2019

Miedziowe zachowały zimną krew

Drugie w tabeli Metraco Zagłębie Lubin pokonało EKS Start Elbląg 24:23 (16:13). Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund, a Miedziowe w decydujących momentach zachowały więcej zimnej krwi!

Miedziowe zaczęły od szybkiego 2:0 i chwilę później grały w przewadze, jednak w tym czasie straciły dwie bramki za sprawą Katarzyny Cygan. Kiedy siły się wyrównały lubinianki znów szybko odskoczyły na dwa trafienia i zaczęły budować swoją przewagę. Po kwadransie gry było 9:4 dla Metraco Zagłębia, a aż osiem bramek (po 4) zdobył w tym czasie duet Kinga Grzyb-Adrianna Górna. Znakomita skuteczność skrzydłowych oraz dobra gra w defensywie sprawiły, że do przerwy Miedziowe prowadziły 16:13, ale wynik końcowy wciąż był sprawą otwartą.

Tak jak początek pierwszej połowy był udany w wykonaniu lubinianek, tak początek drugiej należał do przyjezdnych. Start w niespełna sześć minut rzucił trzy bramki z rzędu, doprowadzając do remisu. Strzelecką niemoc siedem minut po zmianie stron przełamała Adrianna Górna i Metraco Zagłębie odzyskało prowadzenie. Chwilę później Start wygrywał po raz pierwszy, a na 18:17 rzuciła wyróżniająca się w ekipie gości Katarzyna Cygan. Taki obrót spraw podziałał na lubinianki jak zimny prysznic, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Metraco Zagłębie trafiło cztery razy pod rząd i wygrywało 21:18. Nie oznaczało to końca emocji, bo Start nadal walczył o korzystny wynik i pięć minut przed końcem mieliśmy remis po 22. Ostatnie fragmenty upłynęły pod znakiem ogromnych emocji. 40 sekund przed końcem Miedziowe prowadziły 24:23 i miały piłkę, dziesięć sekund przed końcową syreną czas wzięła Bożena Karkut, a po sześćdziesięciu minutach Metraco Zagłębie cieszyło się ze zwycięstwa!

Najważniejsze jest zwycięstwo i trzy punktu. Byłam spokojna podczas tego meczu i wiedziałam, że wygramy. Wydawało mi się, że do przerwy będziemy wygrywać większą ilością bramek, bo ciągle biegałyśmy kontry, ale schodząc do szatni zobaczyłam, że mamy tylko trzy bramki przewagi. Na pewno nie był to łatwy mecz, a końcówka to istny horror. Ale to my lepiej zagrałyśmy tę końcówkę i wygrałyśmy mecz – mówiła po meczu Kinga Grzyb.

MVP meczu: Adrianna Górna (Metraco Zagłębie)

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE – ZOBACZ STATYSTYKI I ZDJĘCIA Z MECZU

Metraco Zagłębie – EKS Start Elbląg 24:23 (16:13)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Hurychova, Stanisławczyk, Grzyb 5, Hartman 1, Trawczyńska, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 7, Galińska, Zawistowska 1, Matieli 2, Noga, Pielesz 4, Milojević 3.

Start: Pająk, Orowicz – Choromańska 1, Waga 4, Garczarczyk 1, Pękala, Cygan 5, Kaczmarek, Trbović, Szulc, Shupyk 9, Dronzikowska 1, Stapurewicz 2, Rancic.